OffROAD Maraton Drnovice: Bláto mu nevadilo, Kubi zvýšil šanci na mistrovský titul!

Šestý díl OffROAD Maratonu se jel uplynulou sobotu v drnovické pískovně na náročné trati s desítkami metry převýšení,
nebezpečnými lavicemi i kluzkým sjezdem u depa. V tříhodinovém závodu se dařilo motorkáři Luboši Vojkůvkovi a čtyřkolkáři Martinu Miřejovskému. Automobily jely šest hodin. Skvělou formu v druhé části sezony potvrdil KUBI team Geneve, který vyrovnanou jízdou získal absolutní zlato a upevnil si průběžné první místo.

offroad

Po vydatném dešti se počasí na offroadovou sobotu poměrně vydařilo. Bláto ale zůstalo a jako první ho již v sedm hodin ráno okusili motorkáři. Snad jediným závodníkem, který během jízdy nespadl, byl absolutní vítěz Lubomír Vojkůvka z IR 2014, který zvládl 43 kol a dal dvě kola druhému celkově Danielu Galiovi z týmu RD racing. Čtyřkolkáři se do stejně dlouhého klání vydali v půl jedenácté. Jako první dojel Martin Miřejovský z Teamu Max 2, který předvedl skvělý souboj až do posledních metrů se Zdeňkem Tůmou z THF Racing teamu. Oba prolétli cílem jen s osmnácti vteřinovým rozdílem a zároveň si jako jediní připsali 49 kol.

Automobilové šestihodinovce opět kraloval KUBI team Geneve v tradičním složení Mirek Kubiček, Broňa Franc, Zdeněl Pešl a Vlasta Franc. Jejich Range Rover Dakar s jistotou najel 73 kol, o čtyři kola více než druhý absolutně WINGS team ve speciálu pojmenovaném Brouček. Obě posádky jsou z kategorie speciály nad dva litry, kterou KUBI team vede, stejně jako absolutní pořadí sezony dle počtu najetých kilometrů. Průběžně druhý KB System offroad team, který v Drnovicích skončil čtvrtý, má na třetí WINGS team náskok jen čtyř bodů. Drnovického klání se zúčastnili i dakarští matadoři pod hlavičkou KM racing teamu. Jaroslav Valtr se svým Jeepem skončil pátý v kategorii i absolutně, následovaný Dušanem Randýskem se speciálem do jednoho litru. Pepovi Macháčkovi se kvůli technickým problémům nedařilo a s jedenácti koly dojel na celkovém šestnáctém místě. Všechny výsledky najdete na www.offroadmaraton.cz

I tento závod zamíchal průběžným pořadím, což značí perné boje do posledních dvou klání sezony. To následující se jede 12. října v Janovicích nad Úhlavou.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.