BLANSKO BUDE ZÍTRA RYCHLOBRUSLIT: ŠKOLY O POHÁR TÝMU SÁBLÍKOVÉ

Hostem zítřejších premiérových rychlobruslařských závodů mládeže blanenských základních škol na novém kilometrovém inlajnovém okruhu na Sportovním ostrově L. Daňka bude teprve 21letý čerstvý vicemistr světa v silniční cyklistice zdravotně hendikepovaných Ivo Koblasa. Cyklista brněnského Favoritu, žijící v Černé Hoře, trénující na Blanensku, právě končí příkladně úspěšnou sezónu. Ačkoliv se ke kolu dostal v dětském věku v rámci léčby po onemocnění obrnou, je nyní velkou čs. nadějí pro cyklistické soutěže Paralympijských her v Rio de Janeiro 2016.

První školní inlajnové závody, kvůli nepříznivému počasí posunuté o týden, proběhnou v Blansku zítra v sobotu 19. 9. 2014 od 9 hodin. Na novém kilometrovém okruhu ve sportovním areálu Ludvíka Daňka. Ve spolupráci MÚ, odboru školství a spolupracovníků NowiS TEAMu-Centra sportu reprezentačního trenéra 3násobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové Petra Nováka. Od příštího měsíce bude v Blansku působit Kroužek rychlobruslení, inlajnového bruslení a cyklistiky.

Rodiče bruslících dětí ze ZŠ v Blansku a okolí k němu mohu přihlásit mladé sportovce na 776 359 836, e-mail: centrumsportu111@seznam.cz.

Šéftrenér Petr Novák se těší na zítřejší výkony více než půlstovky blanenských rychlobruslařů na kolečkách – sám už je ale se Sáblíkovou a juniorskou Zdráhalovou v dějišti MS v silniční cyklistice ve Španělsku. Zdraví sportovní všestrannost, k níž ukazuje Sáblíková cestu, je, jak zřejmé, skvěle motivující…

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.