Big Shock Racing připraven na start

Macík bojuje s vysokou horečkou

Český Big Shock Racing tým má technické přejímky úspěšně za sebou. „Dopadli jsme na výbornou. Technika skvěle připravena a Franta nezklamal,“ popisuje průběh silvestrovského odpoledne Martin Macík, který bojuje s horečkou a poslední chvíle před závodem netráví podle plánu s týmem, ale sám na hotelu. Nový ročník Rallye Dakar bude znamenat změnu i pro navigátory, ti se musí na jízdu více soustředit, hledat neoznačené kontrolní body a pečlivě odečítat ujeté kilometry.    

Big Shock Racing

Technické přejímky pro Big Shock Racing dopadly skvěle. Administrativní část probíhala v nedaleké budově fotbalové federace. Po nutné kontrole všech náležitostí dostala posádka ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva čipy na zápěstí. Zároveň se seznámila s novým přístrojem, tzv. iritrak, který slouží pro komunikaci s pořadatelem během závodu a také pro sledování posádek online. „V letošním závodě se nebude celkový stav kilometrů automaticky kalibrovat po projetí každého kontrolního bodu tak jako loni,“ vysvětluje změnu pro navigátory František Tomášek, který přiznává, že to může být trochu komplikace a bude si muset dávat pozor na stav kilometrů. „Druhá výrazná změna je vložení nového kontrolního bodu, který je ale pro posádky až do jeho projetí tajný. U každého kontrolního bodu se totiž v určitou chvíli objeví šipka, která navádí na hledaný bod. Pokud ho mineme, dozvíme se to až v dalším kontrolním bodě, který může být třeba až za 50 km,“ vysvětluje Tomášek.

Posádky se letos musí plně spolehnout na „iritrak“. „Žádný jiný přístroj nebo zařízení, které vysílá jakýkoliv signál, nemůže ve vozech být,“ říká Martin Macík a vysvětluje proč: „Zjistilo se totiž, že některé týmy disponují zařízením se softwarem, který dokáže trasovat mapu a zároveň doporučovat zkratky. To by se letos mělo eliminovat.“

Big Shock Racing

Celý tým Big Shock Racing slavil Silvestra společně v bivaku až na Martina Macíka. Ten bojuje poslední dva dny s vysokými horečkami, bere antibiotika a léčí se v ústraní hotelu. „Věřím, že v pondělí budu připraven na start a vyrazíme do boje,“ sebevědomě prohlašuje Macík.

TZ a foto: Big Shock Racing Team

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.