Běžecký závod TRIEXPERT VOKOLO PRÍGLU 2014

Už tuto sobotu 11.10.2014 v 11:00 zazní startovní výstřel V. ročníku běžeckého závodu kolem Brněnské přehrady Triexpert Vokolo príglu 2014. Letos organizátoři očekávají rekordní účast 2000 běžců.

Pro velký zájem, byli organizátoři i letos nuceni uzavřít registraci již v průběhu srpna. Jak říká Petr Božek, ředitel závodu: zájemců je rok od roku víc, ale trať se ne a ne nafouknout. Ti, kteří se včas nezaregistrovali, tak museli doufat, že získají své vytoužené startovní číslo v rámci přeregistrace od zraněných nebo časově indisponovaných závodníků.

okolo priglu

Atraktivní trať dlouhá 14,1 km vyzve na souboj běžecké nadšence všech věkových a výkonnostních skupin z celé České republiky i zahraničí. Startovní pole bude letos obohaceno o běžecké ambasadory ze Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Belgie, Velké Británie, Itálie a Malty. Již potřetí se této výjimečné akce zúčastní i vytrvalci z Keni.

Česko-slovenskému startovnímu poli budou bezesporu vévodit vítěz prvního ročníku Lukáš Kourek, ultramaratonec Daniel Orálek nebo Ironman Petr Vabroušek. Mezi ženami bude k nepřehlédnutí olympijská vítězka z Londýna Mirka Knapková, dvojnásobná vítězka a účastnice olympijských her v Londýně Katarína Berešová nebo všestranná Pavla Zahálková.

Loňský ročník byl opět oceněn Magistrátem města Brna jako 5. Nejúspěšnější sportovní akce roku 2013 a neméně důležitým oceněním bylo zařazení Českým atletickým svazem mezi TOP 10 běžeckých závodů v ČR.

Podporu a záštitu nad závodem letos opakovaně převzali brněnský primátor Roman Onderka a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

Bližší informace naleznete na oficiálních webových stránkách závodu www.vokolopriglu.cz

ředitel závodu Mgr. Petr Božek 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.