Běh pro Paraple letos vynesl půl milionu korun

V sobotu proběhl v pražských Malešicích již dvacátý ročník charitativního Běhu pro Paraple. Letos si běh i zábavný program pro všechny generace přišla užít asi tisícovka lidí, kteří koupí trička přispěli na činnost Centra Paraple půl milionem korun. Běh pro Paraple tak celkově vynesl již osm a půl milionu korun na pomoc lidem s poškozením míchy. Akci přišla podpořit i řada známých osobností.

Celou akci zahájil zakladatel Centra Paraple Zdeněk Svěrák společně se skupinou Tam Tam Batacuda. Závodilo se na krátké stometrové trati, na které své síly měřili děti, mladí i starší. Účastníci mohli trať zdolat chůzí, klusem, během, sprintem nebo jet na všem, co má kola.

Jako první se na startu shromáždili zaměstnanci a dobrovolníci Centra Paraple v čele s jeho ředitelem, Davidem Lukešem. Se startovním číslem jedna symbolicky závodil Michal Horáček, který se před dvaceti lety vsadil se svým kamarádem o sto tisíc korun, že uběhne závod na 5 kilometrů rychleji. Výhru pak věnoval Centru Paraple a položil základní kámen Běhu pro Paraple.

Letošním jubilejním Během pro Paraple provedl herec Pavel Nový společně s moderátorem Jakubem Voříškem. Sportovní pistoli na startu si střídal Zdeněk Svěrák se svým hereckým kolegou Miroslavem Táborským. Běh přišel podpořit také moderátor Karel Šíp.

Zdeněk Svěrák ocenil pořadatele, účinkující, účastníky i prostředí parku: "Letošní Běh se povedl. Myslím, že je za celých 20 let nejlepší. A příště už Běh pro Paraple jen v Malešickém parku!"

Kromě samotného běhu byl pro návštěvníky akce připraven bohatý doprovodný program – vystoupení Dominika Nekolného, mistra světa na BMX, parkurová show Pavla Cibulky nebo setkání s držitelem českého rekordu v běhu na sto metrů Zdeňkem Stromšíkem.

Běh pro Paraple tradičně doplňují i zajímavá hudební vystoupení – letos za velkého zájmu návštěvníků vystoupila Bára Poláková s kapelou, písničkách Juraj Hnilica a večer zakončil celou akci Thom Artway a rock-popová skupina GingerHead.

Krásné počasí i zajímavý program letos přilákal velký počet návštěvníků všech věkových skupin. Mám velkou radost z toho, že lidé si Běh pro Paraple užili a dobře se pobavili – a ještě k tomu přispěli na naši činnost. Velmi si toho vážíme a těšíme se na příští ročník, který bude zase v lecčems jiný, “ hodnotí akci David Lukeš, ředitel Centra Paraple. „Výtěžek z letošního běhu použijeme na financování programu sociální rehabilitace,“ doplnil.

Centrum Paraple již 25 let pomáhá lidem na vozíků s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.