Rychlá autokrosová trať v Přerově hostila třetí domácí mistrák

Třetí letošní závody má za sebou MMČR v autokrosu na známé evropské trati v Přerově, která přinesla opět několik strkanic, ale také vyloučení.

Závady na technice trápily v Přerově i favority a ani Petr Nikodém neměl na růžích ustláno, když ho potrápila turbo soustava, či rozvodové ústrojí v motoru. Ale i přes to všechno dokázal vyhrát. Opačný problém měl ovšem pilot v RB160 Jan Žalský, který byl kvůli nedodržení váhového limitu vyloučen z finálové jízdy.

V kategorii RB160 tedy zvítězil Dennis the Menace s Havel Buggy, před Slovákem Sebastianem Mádlem a Vítem Kostrounem z GT2 Motorsport.

V kategorii RB125 vládli jezdci na Yamahách v pořadí Michael Kunert, stříbrný Jakub Novák a bronz pobral Ondřej Rezek.

V RB250 naopak se na čele usadily KTM. První cílem proletěl Petr Bílek, před Amálií Žídkovou a třetí místo obsadil Ondřej Pospíšil.

V Crosscar zvítězil Tomáš Sulek se Sulcarem, před druhým Adamem Kotaškou.

U divize Kartcross, kde se zúčastnilo 18 strojů dominoval Petr Doležal s Hondou CBR, za ním závod dokončil Lukáš Svoboda na Suzuki GSXR a třetí místo získal v Přerově Ondřej Hartych s Yamahou R6.

V Junior Buggy + D9 si zlato odváží Arnošt Florián s Alfa Racing Suzuki, před pronásledovatelem Jakubem Šafránkem na FAST&SPEED a do cíle bronzový dojel Daniel Pytloun na Suzuki. Divizi D9 vyhrál Zdeněk Frischholz se značkou Buggy.

V Buggy 1600 + D8 nejlépe zajel Martin Vaculík s Alfa Racing Yamaha, před druhým Filipem Hartmanem s Kawasaki Turbo a poslední věnec převzal za třetí místo Rakušan Remo Kobras s Peters Autosport Car.

V klasifikaci Superbuggy+D7 i přes úvodní problémy zvítězil Petr Nikodém s CM Buggy Honda, stříbrné místo si zasloužil svým výkonem Zdeněk Antony s Alfa Racing a bronzový podest obsadil nakonec Jakub Kubíček s Fordem V6 Zomer. Ani Výborný s vypůjčeným strojem, ani Jaroslav Hošek tentokrát ve finále nebyli. Divizi D7 vládl Vojtěch Vaculík na Alfa Racing Volvo. Vladislav Štětina ani Jan Bartoš body tentokráte nezískali.

V Divizi D2 si vyjel zlatý věnec Lukáš Mihulka s Fordem Ka, za ním skončil Roman Vávra s Mazdou MX3 a bronzový zůstal Vladimír Mlejnek se Škodou Fábií.

Divizi Touring Autocross 1600 + D6 ovládl Luděk Dubravský se Škodou Fábia, před stejným vozem Milan Purmy a bronz si veze domů Martin Kopena se Škodou Citigo. Jedniné Mitsubischi Colt Radka Vlašaného zůstalo neklasifikováno.

V divizi Touring Autocross + D5 zvítězil mezi malým polem účastníků Marcel Dlesk na Škodě Fábii, před Janem Brožkem s Fábií a Pavlem Vávrou s Mazdou RX8. V Divizi D5 si odvezl zlato Luboš Kužel s Audi A2.

Nyní bude mít autokros pauzu pro evropský šampionát v Nové Pace a v srpnu se pak znovu o slovo přihlásí Poříčí nad Sázavou.