Autodrom přivítá podruhé Olympijský běh

Podruhé přivítá mostecký autodrom netradiční závodníky, kteří nejsou při dosahování sportovních výkonů závislí na síle a rychlosti strojů, ale výhradně na limitech svého těla. Ve středu 22. června totiž zaplní velký závodní okruh účastníci T-Mobile Olympijského běhu. Mohou si vybrat ze dvou tratí, osmikilometrové a o polovinu kratší. Odstartují v 18:30 hodin. Loňskou premiéru na autodromu si nenechalo ujít na 150 běžců a běžkyň všech věkových kategorií.

ilustrační

Běžci jsou podle obchodní a marketingové ředitelky společnosti AUTODROM MOST Jany Svobodové velmi vítanými návštěvníky. „Tato aktivita přesně zapadá do naší koncepce. Naší snahou totiž je, abychom areál autodromu zpřístupnili široké veřejnosti. Hlavní náplní zůstává pořádání automobilových a motocyklových závodů, stále více se však snažíme obohacovat doplňkové programy o zážitky pro všechny členy rodiny. Máme už zkušenosti s pořádáním koncertů a dnů otevřených dveří, kde si přicházejí na své muži, ženy i děti. Zabavit se mohou také v naší Fun aréně. Řadu zajímavostí připravujeme i do budoucna. Chceme, aby se autodrom stal navštěvovaným centrem a součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok,“ uvedla.

Prezentace účastníků běhu se tentokrát přesouvá do recepce budovy polygonu, parkování v areálu je zdarma. Čtvrt hodiny před startem se zaregistrovaní běžci přesunou tunelem na velký závodní okruh autodromu. Startovné činí 50 korun, účastnické triko je pak k mání za 100 korun. Tři nejrychlejší muži a ženy v každém závodě získají věcné dary.

ilustrační

Rekordy na oválu autodromu ustanovili v loňském roce na delší trati Jiří Filingr a Jana Bulecová. Jiří zaznamenal čas 29:37 minuty, Jana pak dominovala mezi ženami časem 38:46 minuty.  Čtyřkilometrovou trať zvládl nejrychleji uběhnout Jakub Záruba, vítězkou ženské kategorie se stala Pavlína Kremlová.

Běžecké závody, které spojuje olympijská myšlenka, mají u nás dlouhou tradici. Letos se do závodů s podtitulem „různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“, jež jsou součástí mezinárodního Olympijského dne, zapojí ve stejný den a čas přes 30 tisíc běžců ve čtyřiceti českých a moravských městech. Most tedy mezi nimi nebude chybět. Ambasadory akce jsou reprezentantka v běhu na lyžích a úspěšná běžkyně na střední a delší tratě Eva Vrabcová Nývltová a mistryně světa a olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

Účastí v běhu lidé navíc pomáhají potřebným. Mohou totiž přispět na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně slabých rodin.

TZ + foto: Autodrom Most

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.