Společnost AUTODROM MOST nabídne v příštím roce několik novinek

>> Kalendář závodů 2016 - Autodrom Most (pdf) >>

Nadcházející sezona v areálu mosteckého autodromu a polygonu bude rušná. Společnost AUTODROM MOST uspořádá v příštím roce řadu závodů a akcí pro širokou veřejnost nejen na závodním okruhu, ale i na rallyové trati a plochách pro výcvik bezpečné jízdy, diváky čekají i zajímavé novinky. Vedení firmy očekává další nárůst počtu návštěvníků, chce jim proto nabídnout komplexní služby ve vysoké kvalitě. První akcí nové sezony bude 30. ledna The Most Opening s detailním představením kalendáře 2016 za přítomnosti novinářů i zástupců jednotlivých závodních podniků.

autodrom Most

„Dráhu ale ještě neobsadí profesionální jezdci. Nabídneme ji naopak zájemcům z řad široké veřejnosti, aby si mohli na okruhu se svými vozy zařádit. Záleží ale pochopitelně hodně na počasí,“ láká k návštěvě areálu obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

kalendář 2016„Snažili jsme se kalendář akcí ještě více zpestřit a zatraktivnit, což se pochopitelně týká i doprovodných programů. Podařilo se nám například dohodnout s promotérem jedné z prestižních evropských automobilových soutěží DMV GTC. Projevil zájem zařadit do seriálu alespoň pro příští rok také mostecký autodrom. Je to pro nás výrazný posun ve snaze rozšířit portfolio našich akcí a také další kvalitativní posun směrem k divákům a fanouškům motoristického sportu,“ uvedl generální ředitel společnosti Jiří Volovecký. 

Série DMV GTC vstupuje v příštím roce do 27. ročníku. Jednotlivé závody hostí okruhy zvučných jmen, například německý Hockenheimring, Nürburgring, rakouský Red Bull Ring či belgický Spa-Francorchamps. Autodrom se tak stane členem vybrané společnosti. Do Mostu se sjedou profesionální jezdci a týmy s okruhovými vozy cestovních i GT speciálů. Vítězství bude obhajovat Jürgen Bender, který se svou Corvette GT3 letos nenašel přemožitele.

Zajímavou konkurenci tak získají tradičně nejsledovanější závody okruhových tahačů Czech Truck Prix, které nabízejí velmi atraktivní podívanou. Nelítostné souboje pilotů obřích monster se vyznačují téměř vždy skřípěním plechů a kvílením pneumatik. O přední příčky celkového umístění evropského mistrovského seriálu usilují úspěšně už řadu let i tuzemské jezdecké legendy jako Frankie Vojtíšek, Adam Lacko a David Vršecký, který ale okruhový kolotoč opouští. V týmu Buggyra se zaměří na proslulou soutěž Paříž – Dakar, kde se velkou měrou podílí na konstrukci rallyových kamionů Tatra. Motoristickými fanoušky očekávaná událost přinese i další zajímavou novinku. Diváci nově zaplatí za vstup do všech prostor autodromu jednotnou cenu. Czech Truck Prix severočeské město přivítá ve dnech 2. až 4. září.

Pozornosti motoristických fanoušků jistě neunikne ani obnovený seriál závodů na okruzích Octavia Cup, který navazuje na legendární Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup z let 1998 až 2010. Na mostecký autodrom zavítá v červnu 2016. Seriál odstartuje už na konci dubna, poté bude pokračovat vždy v měsíčních intervalech až do poloviny září. Kromě mosteckého a brněnského okruhu budou hostit jednotlivé závody také maďarský Hungaroring, německý Hockenheimring a Slovakiaring u Dunajské Stredy.

Na úspěch nultého ročníku závodu The Most Rally Sprint, který se jel v areálu autodromu a sousedního polygonu 14. listopadu, naváže příští rok na podzim jeho první ročník. Pojede se už jako součást  tuzemského mistrovského seriálu. Nápad uspořádat rallyovou soutěž v uzavřeném areálu se čtyřmi rychlostními zkouškami si jezdci i diváci velmi pochvalovali. Závod, který ukončil více než třicetiletou historii výhradně okruhového závodění v Mostě, tak začíná psát další tradici.

Sezonu 2016 odstartuje 30. ledna The Most Opening. Vedení společnosti seznámí novináře s kalendářem s již upřesněnými termíny a programem jednotlivých akcí. Zástupce médií čeká také exkurze, při níž si prohlédnou nový asfaltový povrch a obrubníky v poslední zatáčce okruhu. Zájemci z řad široké veřejnosti se při této příležitosti mohou svézt po okruhu vlastním vozem.

Přivítání fanoušků natěšených na první jarní závody nové sezony obstará 3. dubna The Most Autoshow s bohatým doprovodným programem. Do areálu polygonu se vrátí po roční pauze Den bezpečnosti. Na atraktivní akční ukázky činnosti složek integrovaného záchranného systému, například při simulované nehodě, nebo ukázky výcviku služebních psů se diváci mohou těšit na konci května.

V nabídce nechybí ani oblíbené a vždy hojně navštěvované motocyklové závody ALPE ADRIA v polovině července. Nejen příznivci jednostopých silných strojů si ale jistě užijí také The Most Motoshow v polovině dubna. „Plánujeme pokoření rekordu z nultého ročníku, tedy překonání počtu motocyklů na závodní dráze v jeden okamžik. Letos se jich sjelo úctyhodných 225“ upřesnila eventová manažerka společnosti Veronika Raková.

Kalendář možná dozná ještě některých drobných změn, jeho definitivní podobu vedení společnosti představí na konci ledna.

TZ: Mgr. Jan Foukal - Autodrom Most

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.