Autodrom Most již zná svůj program v roce 2023

Vrcholem mostecké sezóny 2023 bude opět mistrovství světa superbiků, které přináší důležité novinky ve vstupném a ubytování fanoušků. V kalendáři nechybí ani tradiční mistrovství Evropy okruhových tahačů Czech Truck Prix a třetí nejvýznamnější akcí mostecké sezóny 2023 bude The Most CLASSIC – automobilový festival zahrnující rakouskou sérii Histo cup. 

Již potřetí do Mostu zavítá mistrovství světa superbiků WorldSBK, které letos pro bezmála 40 tisíc návštěvníků přineslo strhující show a napínavé souboje do posledního kola. Čeští fanoušci mohli fandit dohromady 11 domácím jezdcům v čele s Oliverem Königem. 2023 WorldSBK Czech Round (28. – 30. 7. 2023) znamená pro návštěvníky dvě důležité novinky. Pořadatelé vyslyšeli volání fanoušků po dostupnějších vstupenkách, a nejenže celkově zlevnili vstupné, ale také jej rozdělili na divácký svah a paddock. To znamená, že základní jednodenní vstupné na divácký svah bude v nabídce již za 750 Kč, a k němu lze přikoupit vstup do paddocku za 750 Kč. Nyní se tedy návštěvníci mohou rozhodnout, zda budou sledovat jen závody, nebo chtějí poznat atmosféru i v paddocku a prohlédnout si zázemí týmů opravdu zblízka. „V předchozích letech jsme nabízeli pouze jednotné vstupné zahrnující divácký svah i paddock. Rozdělením jsme schopni nabídnout fanouškům sledování závodů za méně než poloviční cenu oproti loňsku, 

Druhým, již tradičním, vrcholem závodní sezony bude mistrovství Evropy okruhových tahačů – Czech Truck Prix, které se tentokrát pojede ještě v prázdninovém termínu 25. – 27. 8. 2023. Součástí víkendu budou jako vždy i evropské NASCAR a další doprovodné série, které pořadatelé upřesní v průběhu roku.

Zdroj dynamické sekce: » Vilém Sýkora - FIA ETRC - Most 22 (Fotogalerie)

Závěr sezóny 2023 bude v Mostě patřit historickým automobilům. Už letos pořadatelé spojili závody rakouské série Histo cup se setkáním a výstavou klasických automobilů. Pro příští rok plánují koncept akce The Most CLASSIC (6. – 8. 10. 2023) ještě rozšířit do formátu třídenního automobilového festivalu otevřeného fanouškům, majitelům, klubům a sběratelům klasických vozů. Vedle závodů Histo cup je cílem nabídnout větší prostor i pro majitele historických aut z řad široké veřejnosti. Ti budou moci svůj vůz opět nejenom vystavit, ale také se s ním svézt, a to jak na velkém okruhu, tak se zapojit do soutěžních jízd pravidelnosti na okruhu polygonu a ostatních aktivit. 

Kalendář závodů pro rok 2023 obsahuje i další oblíbené podniky a klubové závody jako Carbonia cup, Le Most, nebo Czech Moto Classic. Nechybí ani mezinárodní německý šampionát motocyklů IDM, který se pojede jako třetí ze série zahrnující okruhy jako je Hockenheim nebo Red Bull Ring. Tečku za sezónou pak udělá AUTOSHOW – Den Bezpečnosti a Den otevřených dveří.

Termíny plánovaných závodů pro sezónu 2023

2.4.            Carbonia Cup | klubové automobilové závody

15.4.          Central Europe Time Attack Cup | klubové automobilové závody

8.6.            Le Most 6h | klubový vytrvalostní závod automobilů

23.–25.6.   IDM | mezinárodní německý šampionát motocyklů

12.7.          Carbonia Cup | klubové automobilové závody

28.–30.7.   WorldSBK Czech Round | mistrovství světa superbike            

11.-13.8.    Czech Moto Classic | klubové závody historických motocyklů

25.–27.8.   Czech Truck Prix & NASCAR | mistrovství Evropy závodních tahačů

6.9.             Le Most 6h | klubový vytrvalostní závod automobilů

29.–30.9.    Porsche Sprint Challenge | pohárový závod vozů Porsche

6.–8.10.      The Most Classic & Histo Cup | Automobilový festival

13.10.         Central Europe Time Attack Cup | klubové automobilové závody

15.10.         Carbonia Cup | klubové automobilové závody

29.10.          AUTOSHOW | Den Bezpečnosti a Den otevřených dveří

Zdroj: Autodrom Most | foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting