Austria F3 cup nese jméno vítěze i Petra Křížana

Některé seriály potichu skončily, některé se několikrát přejmenovaly a jedou stále, řeč bude o Austria F3 Cupu, Remus Cupu a nakonec už Drexler Automotive F3 Cup, tedy pohár rychlých F3 formulí, doplněný F Renault, či F4.

Austria F3 Cup byl vždy baštou staršího náčiní F3, tedy dvoulitrové monoposty, které doplňují další klasifikace formel Renault 2,0 Cup, či F4, pole tak kolikrát čítá i přes třicet vozů, což naplní nejeden rošt automobilových okruhů.

Pod dřívějším názvem Austria F3 Cup a vedením promotéra a jezdce Franze Woesse se však mezi vítěze dostala i taková jména, jako Phillipe Peter v roce 1992 s Dallarou 392 Alfa Romeo, Alexander Wurz, Josef Neuhauser, ale také v roce 1997 český jezdec Petr Křižan s Dallarou 394 Opel Spiess. Později se série podle jména sponzora přeměnila na Remus F3 Cup a nyní jezdí pod sponzorem z branže automobilové, tedy Drexler Automotive F3 Cup.

Zřejmě nejznámějším pilotem poslední doby bude Švýcar Sandro Zeller, který zvítězil nejen při posledním klání v Brně, ale celkově dokázal tuto sérii vyhrát už po páté v jeho historii, naposledy loni. Letos se v Brně na Masaryk Racing days objevil i Vašek Šafář a Vladimír Netušil. V minulosti zde startoval i Antonín Sůs. Letos si odjel svou premiéru tepve patnáctiletý Jorden Doliska v týmu Top Speed.

Safar Brünn 20.jpg

Mezi vítěze Austria Formel Renault 2,0 Cupu patří mezi prvními například Gregory Striebig z Francie, ale v roce 2015 zde zvítězil i náš Jaroslav Pospíšil a loňský rok patřil Nico Gruberovi z Rakouska, který však přesedlal do TCR kategorie cestovních vozů. Mezi Formulemi 1600 zvítězil Rakušan Fürthbauer s monopostem F4 TD14.

Poslední sezóna 2019 Drexler Cupu patřila Sandro Zellerovi s Dallarou 312 Mercedes, když na třetím místě skončil Čech Tom Beckhäuser s Dallarou 308 Opel. Ve Formuli Renault 2,0 Cupu ho dalším bronzem napodobil jeho krajan Matěj Kácovský. Zajímavé jméno Florian Renauer se objevilo na druhém místě F4, tedy stáj Renauer v tradici pokračuje. Mezi Renaulty pak loni devátým místem zabodoval i Tomáš Chabr a dvanáctým místem Václav Šafář.

Drexler F3 Cup vede Švýcar Zeller, před krajanem Areggerem a Němcem Ralphem Pützem, na programu má pohár ještě dva závody na Hungaroringu a Monze. Matěj Kácovský s Dallarou 308 Fiat figuruje na 10. místě. V klasifikaci F4 patří zatím Slovákovi Patricku Schoberovi druhá příčka a Renaulty letos zatím vede Dr. Norbert Groer, klasifikace F3 Open patří Vaškovi Šafářovi s Dallarou 314 a Vladimíru Netušilovi.

Foto Václav Šafář autor Dirk Hartung

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.