Austria-F3-Cup na Red Bull Ringu: Dominátor Sandro Zeller
Text: Roman Klemm sen. / Foto: Roman Klemm jun.
Zkušený Švýcar Sandro Zeller vyhrál první dva závody sezony Austria-F3-Cupu na Red Bull Ringu. Ohrozit ho dokázal pouze Ital Andrea Benalli.
Organizátor Franz Wöss mohl divákům představit zdravé startovní pole s 26 vozy. První víkend sezóny 2026 byl očekávaně ovládán zkušeným vícenásobným šampionem Sandro Zellerem. V kvalifikaci se jeho Dallara-Mercedes F312 postavila před Italy Andreu Benalliho a Marca Falciho (oba Dallara F317). Následoval Rakušan Michel Fischer před Zellerovým týmovým kolegou Kurtem Boehlenem, Stigem Larsenem a domácím Come-Back-Mannem do kokpitu formule Hannesen Neuhauserem.
V prvním závodě v sobotu měl Zeller především problémy s Benallim a po startu krátce odevzdal první pozici. Brzy se však prosadil a po 16 kolech vyhrál těsně před Italem. Silný třetí místo obsadil Rakušan Michael Fischer (Red Rose-Mercedes F315).
V neděli Zeller závod ovládl jasněji. Vedl od startu až do cíle s určitou časovou rezervou bez problémů. Na stupínek vítězů s ním směli Benalli a Falci, Kurt Boehlein v druhém voze F3 nasazeném týmem Jo Zeller Motorsport dojel jako 4. Nejlepším Rakušanem byl tentokrát Norbert Lenzenweger, který dojel v Red Rose-Tatuus jako 10. Čeští jezdci nebyli na startu.
Bodový stav Austria F3 Cupu:
- Sandro Zeller, Jo Zeller Racing 50 P.
- Andrea Benalli, Puresport 36 P.
- Kurt Böhlen, Jo Zeller Racing 24 P.
- Janos Magyar, Magyar Racing Team 18 P.
- Stig Larsen, Franz Wöss Racing 18 P.
- Michael Fischer, Red Rose Racing 15 P.