Austria F3 Cup a Renault Cup pokračují dále!

Loňské neočekávané problémy se zvýšením poplatků pro jednotlivé série pod patronací FIA se rozhodl řešit Franz Woess podobně, jako tomu bylo již dříve s Interserií, a to nabídnout své závody soukromníkům, tedy jako pohár. Jednání sice ještě pokračují, ale snad se i letos Austria Cup na závodních drahách objeví.

F3 Cup

Po před časem avizované stopce se i letos na závodní dráze objeví Austria F3 Cup a Austria Renault Cup, tedy pohár formulových vozů. Hlavní důraz klade Franz Woess na závody v Německu, spojené se slavnou tratí Hockenheimring. Kromě toho by se série mohla objevit i na RedBullringu, Salzburgringu, Brně, či v Mostě. Maximálně se pojede sedm podniků, rozdělených do následujících kategorií:

Divize 1:

Formule F3 – rok výroby 1993-2011

Divize 2:

Formule F3 – do roku 1992 včetně.

Do první divize je však zakomponován Austria Renault Cup s vozy roku výroby 2000-2013. Lehké formule do 1600cm3 typu ADAC, LO nebo formule Monza patří do druhé divize.

Pro závody platí obecný technický předpis OSK pro rok 2013.

Bohužel se musí seriál rozloučit s patronací FIA, která chce vyšší poplatky, a díky tomu už na to soukromí jezdci nemají a dále se naskýtá možnost jezdit tento seriál jako pohárový závod.

Již brzy se tedy setkáme na stránkách: http://austriaf3cup.com/

Vláďa Rožánek,
Austria F3 Cup

F3 Cup

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.