Anketa ZLATÝ VOLANT jde do finále

Motoristická veřejnost má poslední možnost ovlivnit výsledky ankety Zlatý volant

Brzy bude rozhodnuto o vítězích motoristické ankety Zlatý volant 2019. Do středy 15. ledna mohou fanoušci na webu ankety hlasovat v 10 kategoriích. V internetovém hlasování, které je spuštěné od začátku prosince, fanoušci vybírají nejlepší závodníky a sportovní počiny, stejně jako nejoblíbenější aktuální modely aut a motocyklů. Zájem fanoušků je o dost větší než loňském ročníku. „Celkem jsme obdrželi desítky tisíc hlasů a stále přibývají další,“ uvedla za pořadatele Jana Svobodová z agentury Pozitif. Přihlášky do fotografické soutěže Zlaté oko je možné posílat o týden déle – do středy 22. ledna.

Hlasování bude možné do středeční půlnoci. Ve stejný moment skončí také hlasování odborné poroty. Zapojení fanoušků do hlasování ve sportovních kategoriích zažilo svou premiéru v loňském ročníku a osvědčilo se. Hlasování je rozdělené mezi fanoušky a odbornou novinářskou porotu. Hlasy fanoušků mají váhu jedné třetiny, hlas poroty pak zbývající dvě třetiny. Vítězové všech kategorií však budou odtajněni teprve 6. února na slavnostním vyhlášení výsledků na galavečeru Zlatého volantu v prostoru Cubex v pražských Nuslích. 

Široká veřejnost může vyjádřit podporu svým favoritům ve všech sportovních kategoriích, ve kterých rozhoduje odborná porota, tj. Závody na okruzích, Rally a maratony, Závody do vrchu, Autokros a rallycross, Motokáry, dále Ceny Elišky Junkové pro nejlepší ženské závodnice a Zlatá řídítka pro nejlepší motocyklové závodníky. Tři kategorie pak rozhodnou jen a pouze hlasující na internetu. Jedná se o Motoristickou událost roku (8 nominovaných), Sportovní auto roku (13 nominovaných) a Sportovní motorku roku (16 nominovaných). U zmíněných tří kategorií je po odeslání dotazníku vidět průběžné pořadí nominovaných. 

Hlasování veřejnosti probíhá na webových stránkách Zlatého volantu, kde každý návštěvník, resp. každá unikátní IP adresa, smí hlasovat v každé z kategorií právě jednou. „Je skvělou zprávou, že míra zapojení motoristických fanoušků do hlasování každý rok roste. Největší nápor byl na začátku prosince po spuštění hlasován, kdy jsme překročili 10000 hlasujících během dvou dnů. Celkový počet hlasů se blíží padesáti tisícům, což je příjemné překvapení,“ dodává Jana Svobodová.

Fotografové mají ještě týden

Do uzávěrky patnáctého ročníku fotografické soutěže ZLATÉ OKO zbývá týden. Své nejpovedenější motoristické snímky mohou čeští fotografové posílat do středy 22. ledna. Učinit tak mohou na webu www.zlateoko.cz.  „Předpokládám, že se ještě přihlásí řada dalších. Ze zkušenosti už víme, že to fotografové rádi nechávají na poslední chvíli,“ říká s úsměvem předseda fotografické poroty Jan Liščák. Vítěz soutěže získá mimo trofeje Zlatého oka také věcné ceny -  fotoaparát v hodnotě zhruba 20 tisíc od společnosti Canon a poukázky na služby od dalšího partnera soutěže, společnosti FotoŠkoda. 

Pravidla soutěže jsou jednoduchá. Jeden člověk smí na webu soutěže přihlásit jednu až tři fotografie z oblasti motorsportu nebo motorismu. Snímek musí pocházet z roku 2019 a jeho autor musí být občanem České republiky. Ihned po uzávěrce na konci ledna budou na webu www.zlatyvolant.cz a na facebookovém profilu soutěže zveřejněny všechny přihlášené fotografie. Z přihlášených snímků vybere odborná porota 10 finalistů, jejichž fotky budou vystaveny mj. také na galavečeru, kde bude slavnostně vyhlášen celkový vítěz. Loni vyhrál snímek nehody Formule 1 od Jiřího Křenka. 

Tisková zpráva, agentura Pozitif s.r.o.


Foto: Finalisté soutěže Zlaté Oko 2018

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.