Ani Italové nezastavili Zellera v Mostě

Kromě historických F1 a cestovních vozů byla k vidění v Mostě ještě další formulová klání rakouského poháru Remus Cup, pořádaného dlouholetým závodníkem Franzem Wössem. Ten ve svém poli nabízí stroje formule F3, ale také formuli Renault 2,0, se kterou v Mostě absolvoval závody i Vašek Šafář. Mezi dalšími Čechy se předvedl na domácí trati Tomáš Chabr s dalším vozem formule Renault 2,0 a Antonín Sůs, který patří mezi pravidelné účastníky Remus Cupu s vozem Dallara 302 Opel Spiess.

Naši piloti se v závodech rozhodně neztratili. Velmi se dařilo především Šafářovi, který v Mostě absolvoval vůbec první závody se strojem formule Renault 2,0 a sobotní desáté místo absolutně udělalo radost, zvláště, když porazil Tomáše Chabra i Dallaru Antonína Sůse. A za jeho zády skončili i mnohem silnější Dallary 308 Fiat F3 Italů Milaniho a Vagagginiho. Sobotní kvalifikace vyzněla nejlépe pro Bracalenteho a dalšího Itala Colu, ale ti se potýkali s problémy s air restriktory, které neodpovídaly předpisům, proto se posunuli o deset startovních pozic a vítězství si vyjel Švýcar Sandro Zeller s Dallarou 306 VW, když porazil Phillipa Regenspergera s Dallarou 305 Opel a Švýcara Kurta Böhlena na Dallaře 309 VW. V první šikaně viděli diváci i pěkný crash, když se do sebe zaklínil Ital Terrini a Dr. Drechsler ze stáje Franz Wöss Racing. Pro oba bohužel závod skončil dříve, než pořádně začal. Následoval safetycar, který pole jezdců spojil v jeden velký balík a závodit se pak začalo opět od začátku. Jediný Maďarský jezdec Attila Penzes dojel s Dallarou 397 Opel Spiess na 14. místě před Tomášem Chabrem.

V nedělním závodě už tolik štěstí Vašek Šafář neměl, když mu jeden ze soupeřů přejel přední křídlo a po opravě v boxech se už obrovskou ztrátu nepodařilo dohnat. Šikana však závod poznamenala i tentokrát, když uprostřed pole se setkaly vozy Toblera, Böhlena a Itala Coly. Tobler si poškodil přední část vozu, Cola zůstal na chvíli mimo trať a do boxů musel neplánovaně i Böhlen k opravě spojovací tyče. Po restartu závodu čelo obsadil Ital Bracalente na Dallaře 312 Volkswagen, ale ani ten neodolal a ve druhé třetině závodu před sebe musel pustit lépe jedoucího Sandro Zellera ze Švýcarska, který si tak doublem upevnil vedení v AFR Remus Cupu. Třetí místo bral v neděli Phillip Regensperger z Německa s vozem Dallara 305 Opel. Za ním se seřadila hned pětice Italů v pořadí Pellerino, Bottiroli, Rasero, Cola a Milani. Mezi formulemi Renault tentokrát dominoval další domácí jezdec Tomáš Chabr.

Podrobnější výsledky celého víkendu naleznete zde.