ALIYYAH KOLOC  ZVLÁDLA I DRUHÝ POUŠTNÍ START!

Po prosincovém úspěchu na Hail Rally International se sestry Kolocovy předvedly v nejlepším světle rovněž na Baja Jordan. Aliyyah s navigátorem Sebastienem Delaunayem uspěla ve FIA Middle East Cup, když obsadila druhé místo v kategorii T3 se ztrátou pouhých devatenácti minut na vítězného Saleha Al Saifa. Napříč kategoriemi pak její výkon stačil na páté místo. Yasmeen Koloc navigovaná Stéphanem Duplem skončila po strastiplném a nakonec úspěšném souboji s technikou a počasím čtvrtá, v kategorii T3 pak brala pomyslný bronz.

Konečná klasifikace Jordan Baja

Zdroj dynamické sekce: » Jordan Baja - Buggyra (Fotogalerie)

Prestižní závod se odehrál v dokonalé scenérii Wadi Rum, tedy pustém skalnatém údolí na jihu Jordánska známém rovněž pod názvem Měsíční údolí. Pořadatelé rozdělili Baja Jordan do tří etap, první dvě se uskutečnily úvodní den. S nástrahami 316 km se vypořádala Aliyyah na podtrženou jedničku, kdy se i přes defekt dostala do vedení kategorie. Ve druhé etapě dokonce vedla v celkovém pořadí, o triumf jí připravil pouze Yazeed Al-Rajhi, lídr kategorie T1 a 3. na letošním ročníku Rally Dakar.  Yasmeen bojovala od začátku s technickými problémy, úvodní etapa pro ni skončila na devátém kilometru.

Druhý den vystavila účastníky, Baja Jordan těžké konfrontaci snad se všemi možnými terény. Začalo se kousek od izraelských hranic v blátě a dunách, po přesunu do hor následovala výzva v podobě kamenitých výjezdů v hlubokých údolích. K tomu nutno přičíst teploty kolem 10 stupňů Celsia. Nakonec se rozpršelo, takže zatímco Aliyyah se v cíli radovala z etapového a celkového vítězství, rovnajícího se dosavadní 100% bilanci v pouštních rallye, bojovala Yasmeen startující v důsledku úvodního nedojetí z posledního místa, s technickými problémy.  Nakonec podala doslova heroický výkon, když přes obtíže s vodou v elektroinstalaci dojela čtvrtá, stejné umístění patří Yasmeen i v průběžném pořadí Middle East Bajas.

Druhý závod FIA Middle Eeast Cross-Country Bajas se jede již za měsíc 24.-26. března v Kataru.

TZ a foto: Buggyra Racing