ALIYYAH KOLOC VE VALLELUNZE BOJOVALA S BOLESTÍ I SE SOUPEŘI

Aliyyah Koloc bojovala ve víkendových závodech EuroNASCAR nejen se soupeři, ale hlavně s palčivou bolestí ruky. Přesto pilotka týmu Buggyra ZM Racing dokázala vybojovat na italském okruhu Autodromo di Vallelunga svůj zatím nejlepší výsledek v tomto našlapaném seriálu.

Aliyyah Koloc navzdory bolesti ruky v EuroNASCAR dojela do cíle

Okruh nedaleko Říma nabízí bohatý mix pomalých a rychlých zatáček, což nutí závodníky často řadit. Jenže právě problémy s řadicí pákou přinesly čerstvě 18leté pilotce velké problémy se zánětem šlach na pravém předloktí, které si přivodila už v pátečním tréninku.

„Během pátku a soboty absolvovala 1370 řazení. Místo 32 kg musela být na páce síla 58 kg,“ popsal enormní zátěž ruky mladé závodnice šéf týmu Martin Koloc.

Přes všechna protivenství Aliyyah bojovala jako lvice. V prvním závodě EuroNASCAR 2 si v sobotu ve třicetičlenném závodním poli vybojovala výborné deváté místo. Bolest ruky a nutnost rehabilitace jí v neděli umožnily jet pouze druhý závod EuroNASCAR 2, odpolední podnik EuroNASCAR Pro musela oželet.

O náročnosti řazení ví své také zkušený pilot David Vršecký, který v Itálii nechyběl jako mentor čerstvě plnoleté závodnice: „Problém s řazením nás trápil cely pátek a podařilo se odstranit až v sobotu. Mezitím však napáchal na Aliyyah hodně škody. V sobotu to ještě zvládla, ale v neděli, jak se ji to rozleželo, tak musela fakt trpět.“

Aliyyah Koloc připomněla, že ve Vallelunze se neustále řadí od jedničky po čtyřku. „Je to mnohem častější než na jiných okruzích, takže když řazení nefunguje správně, je to hodně těžké. Dělala jsem všechno pro to, abych mohla odjet všechny závody. Ale nakonec jsme se rozhodli, že zdravá ruka je přednější.  Chci být perfektně připravena na příští závod, jímž bude podnik francouzské šampionátu GT4 ve Spa-Francorchamps,“ uvedla.

Při svém jediném startu EuroNASCAR Pro přišla závodnice Buggyry o naděje posunout se kupředu kvůli kontaktu s dalším ze soupeřů. Bohužel při výjezdu safety car musela čekat, až ji traťoví komisaři pomohou pokračovat v jízdě, takže se do závodu vrátila se ztrátou čtyř kol. Po trestu průjezdu boxy nakonec obsadila páté místo v kategorii Junior.

V úvodním závodu EuroNASCAR 2 Aliyyah předvedla skvělý start a ze 14. pozice se rázem posunula na deváté místo. Po restartu jízdy dokonce bojovala o šestou příčku, aby nakonec skončila devátá se ztrátou pouhých šesti desetin sekundy na vítězku Dámského poháru.

„Závod se vyvíjel velmi dobře. V posledním kole jsem měla problém s autem a udělala chybu. Kvůli tomu jsem ztratila dvě pozice, takže z toho tak úplně radost nemám. Ale dojet poprvé v top 10 je i tak slušný úspěch,“ uvedla v cíli závodnice.

V neděli v druhé jízdě EuroNASCAR 2 se jezdkyně Buggyry, která startuje s podporou stáje Motors Formula Team, opět držela v první desítce. I když následně klesla na 17. pozici, podařilo se jí poskočit o tři příčky kupředu a byla znovu druhá v Dámském poháru.

Dalším podnikem EuroNASCAR bude domácí závod Buggyra ZM Racing na mosteckém autodromu, který je naplánován na první zářijový víkend. Ale Aliyyah se vrátí za volant už 22. až 24. července, kdy ji ve Spa-Francorchamps čeká start ve francouzském mistrovství GT4.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.