ALIYYAH KOLOC SI V BLÁZNIVÉM MOSTECKÉM KLÁNÍ DOJELA PRO ŽIVOTNÍ VÝSLEDEK V EURONASCAR

Osmnáctiletá pilotka týmu Buggyra ZM Racing Aliyyah Koloc prokázala v haváriemi nabitých závodech EuroNASCAR na mosteckém okruhu své jezdecké umění. Před téměř 40 000 diváky si připsala nejlepší výsledek v dosavadním působení v seriálu a do týmové sbírky přidala další cenné trofeje.

Ani jeden ze závodů stále populárnější série, které byly o víkendu na Autodromu Most k vidění, se neobešel bez výjezdu safety car kvůli odklízení havarovaných vozů. Tak ostře a divoce se v EuroNASCAR jezdí. Přesto se nejmladší žena závodního pole ničeho nezalekla a předvedla skvělé výkony.

„NASCAR víkend je za námi. Mohlo to být lepší, mohlo to být horší, ale celkově jsme předvedli vyrovnané výkony. Aliyyah jela parádně a užila si řadu soubojů. Přišly také technické problémy, ale celkem vzato to byl skvělý víkend,“ prohlásil v mosteckých boxech šéf Buggyry Martin Koloc.

To, že chce v Mostě zabojovat o nejlepší pozice, Aliyyah dokázala už v pátek, kdy dokázal v jednom z tréninků zajet třetí nejlepší čas.

Foto: Buggyra.com

Zdroj dynamické sekce: » A. Koloc - EuroNASCAR - Most (Fotogalerie)

EuroNASCAR Pro

V sobotní jízdě A. Koloc hned po startu prokázala svoji pohotovost a vyhnula se velké kolizi, která téměř zablokovala šikanu po startu. Díky tomu se rázem posunula na šesté místo. Bohužel během šestého kola dostala od jednoho ze soupeřů ránu, která ji stála devět míst. Aliyyah se ale nevzdala a v cíli z toho bylo skvělé dvanáct é místo. A co bylo hlavní, Aliyyah Koloc senzačně vyhrála hodnocení nováčků!

„Byl to chaotický závod. V prvním kole jsem byla nejdřív někde na dvacátém místě a na jeho konci jsem jela šestá. Byla tam spousta kolizí, kterým se mi podařilo vyhnout.  V závěrečné fázi došlo ke kontaktu se soupeřem a ztratila jsem hodně míst. Naštěstí se mi podařilo se opět posunutou dopředu. Vítězství v juniorech mě moc těší,“ uvedla Aliyyah.

V neděli došlu už v zaváděcím kole k poruše na převodovce. To byla závada, která znamenala vynucené odstoupení ještě před startem závodu EuroNASCAR Pro.

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

EuroNASCAR_Most_22.jpg

EuroNASCAR2

Sobota byla v kategorii EuroNASCAR2 ve znamení žlutých vlajek. Jelo se pod nimi tak dlouho, že ředitelství závodu dokonce přidalo další dvě kola jako tak zvaný overtime. Také v pozdním odpoledni se závodnice Buggyry dokázala vyhnout všem nástrahám a výsledkem byl její nejlepší výsledek v šampionátu EuroNASCAR vůbec - závod dokončila na osmém místě.

„Bouraček bylo opravdu hodně. Závodili jsme jen několik kol. Upřímně to nebyl zrovna nejzábavnější závod, ale umístění v top 10 a vítězství mezi ženami se cení,“ sdělila.

V neděli už talentované závodnici štěstí nepřálo. Aliyyah Koloc měla kolizi hned na startu, při níž došlo k poškození brzd. Špatně ovladatelný vůz ale i tak dokázala dovézt na dvanácté místo konečné výsledkové listiny. Navíc zopakovala triumf mezi ženami.

„Bohužel hned po startu došlo ke kontaktu, při kterém se poškodilo chlazení brzd. Vždycky se mi brzy zablokovaly, takže to bylo náročné. Ale pomohlo mi pět několik safety car fází,“ vysvětlila pilotka.

Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.