Aliyyah bude bojovat o hattrick, Yasmeen touží po stupních vítězů

Po úspěšném představení na Baja Jordan, se obě dvojčata Kolocovy představí ve dnech 24. – 26. března na Qatar International Baja. Závod bude součástí Světového poháru FIM Bajas a FIA Middle East Cup.

Po Saudské Arábii, SAE a Jordánsku tak bude tým Buggyra ZM Racing poprvé konfrontován s podmínkami Katarské pouště. „Nevím nic kromě toho, že Katar je vlastně jedna velká rovná poušť, nadmořská výška nepřesáhne 100 metrů, je protkaná silničními a dálničními tahy. Ale vzhledem k tomu, že z Kataru pochází čtyřnásobný dakarský vítěz Nássir al Attíja, budou asi podmínky na přípravu skvělé. Organizace závodu bude určitě taky na vysoké úrovni, jezdí se tam závody F1. A je docela velká pravděpodobnost, že na rozdíl od Jordánska nebude pršet,“ říká David Vršecký, který bude z pozice mentora obou dívek plnit rovněž roli šéfa přes techniku. 

Vítězné sestavy

Do Qatar International Baja nastoupí Buggyra ZM Racing ve stejné sestavě, jako Jordánsku, Aliyyah bude navigovat Sebastien Delauney, zatímco Yasmeen se bude, doufejme, tentokrát spoléhat pouze na navigační schopnosti Stéphane Dupleho. „Aliyyah bude po Saúdské Arábii a Jordánsku usilovat o třetí vítězství v řadě, Yasmeen by se ráda probojovala na stupně vítězů. Když vezmeme v úvahu, že přes boj s přírodními živly skončila v Jordánsku čtvrtá, jedná se o reálné cíle. Na druhou stranu ale nevíme, jaká bude konkurence, může se stát, že se objeví několik potenciálních nástupců Nássira, kteří se budou chtít doma předvést a znají prostředí,“ odhaduje týmový šéf Martin Koloc.

Na obou protypech Can-Am se po závodě v Jordánsku intenzívně pracovalo. „V případě Aliyyah se jednalo víceméně o údržbu a lehké úpravy, Yasmeen dojela s hodně rozbitým autem, dělala se přední poloosa. Naštěstí z hlediska údržby a oprav je Can–Am hodně čitelný, za tři roky to máme docela dobře vychytané,“ prozradil David Vršecký. „Jak jsem už říkal, trať žádné z etap by neměla být tak rozbitá jako v Jordánsku. Celkem má závod 764 kilometrů, z toho 457 měřených. Podle pořadatelů se 80% pojede na štěrku a polních cestách, 5% v otevřené pouští a 15% v dunách. Takže, žádná dakarská rozbíječka, ale člověk nikdy neví.“

Zajetí dat

Vzhledem k faktu, že na sestry Kolocovy čeká letos na pouštích a okruzích málo vídaná porce dvaceti závodních víkendů, se během pauzy pracovalo na fyzické a mentální přípravě. „Jsme zajatci dat, holky musí být fyzicky v pohodě, zátěž se ale musí rozložit do celého roku s tím, že v lednu přijde dvoutýdenní závod. Takže musí trénovat, ale zároveň se nesmí dostat do fáze automatismu. Vzhledem k jejich věku s tím nemá nikdo na světě zkušenosti,“ konstatuje Martin Koloc.

Obě hlavní protagonistky jsou ovšem v absolutní pohodě. „Těším se, až budu závodit. Chci si to užít, a pokud vyhraji, vůbec mi to nebude vadit,“ tvrdí Aliyyah, zatímco Yasmeen touží vedle bedny po zklidnění. „Je pravda, že každý překonaný problém člověka posílí, nemám s adrenalinem problém, ale všeho moc škodí.“

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.