Alessia Palanti vybojovala pro Českou republiku bronz na mistrovství Evropy

V Černé Hoře se odjelo Mistrovství Evropy do 21 let v olympijské třídě ILCA 6 (Laser Radial – juniorky) a ILCA 7 (Laser – junioři). Bronzová medaile je velký úspěch a příslib pro olympiádu 2024 v Paříži.

„První den se nezávodilo, čekali jsme na vodě, závodní komise zkoušela rozjížďky, ale překazila to bouřka, která nás zahnala na břeh. Druhý den se odjely tři rozjížďky ve větru od 5 do 7 m/s,“ referoval reprezentační trenér Štěpán Novotný.

Ve druhé polovině závodu byly podmínky s větrem od 5 do 8 m/s až na poslední den, kdy se pro nedostatek větru nezávodilo. Alessia Palanti pravidelně dojížděla v rozjížďkách v první desítce, a dokonce se jí podařilo jednu jízdu vyhrát. „Na vodě vypadala velmi silně a až na pár chyb jezdila výborně, což jí nakonec vyneslo úžasné 3. místo,“ chválil Štěpán Novotný.

„Byl to pro mě těžký závod, protože podmínky nebyly příliš obtížné, a tak se dařilo i všem soupeřkám. Tři dny se kvůli bezvětří nezávodilo, a tak se pak jezdily tři rozjížďky za den, což také nebylo jednoduché. Bylo prima, že jsme si užily všechny podmínky, slabý i silný vítr. To mám ráda. Nepočítala jsem s tím, že bych měla na medaili, a tak jsem závodila bez nervů. Byla jsem v pohodě a je z toho bronz, ze kterého mám obrovskou radost,“ popsala Alessia Palanti závod. 

Po neúspěšné kvalifikaci do Tokia se mohl radovat i její trenér Ital Fabrizio Lazzerini, s nímž se společně se svou tréninkovou skupinou z Circolo Vela Torbole přesunuli z Černé Hory do Splitu, kde se od 28. 6. pojede mistrovství Evropy do 19 let. „Domů se tak dostanu až 4. července, ale to nevadí, budeme tady trénovat a na závod se už těším. Nyní jsem byla v kategorii do 19 let nejlepší, ale Irka byla těsně za mnou, a pokud bude foukat silný vítr, bude těžké ji porazit. Je v něm strašně dobrá,“ vysvětlila Alessia.

Závodu v Černé Hoře se účastnili i další naši reprezentanti. „Dobře jezdila také Klára Himmelová. Bohužel bojovala se starty, které se jí moc nedařily. Nakonec skončila na 28. místě. Velmi pěkně jeli kluci v předposlední závodní den. Mají kvůli maturitě letos velmi málo naježděno. Andymu Lawsonovi se povedly dvě rozjížďky dokončit v první desítce stříbrné skupiny. Mikuláš Vaszi jezdil velmi podobně, bohužel se v jedné rozjížďce převrátil a v další musel po poslední bójce točit penaltu 360° a propadl se dvakrát na dvacátou pozici. Celkově skončili Miky na 63. místě a Andy na 67. místě,“ uzavřel Štěpán Novotný.

TZ:  Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting