AL-ATTIYAH vítězem Abu Dhabi DESERT CHALLENGE

Al-Attiyah získal další titul Abu Dhabi Desert Challenge a poskočil v pořadí World Rally-Raid Championship. Nasser Al-Attiyah dokázal, že důslednost vítězí a zajistil si své čtvrté vítězství v Abu Dhabi Desert Challenge (ADDC).

Soutěži Abu Dhabi Desert Challenge v roce 2024 předcházelo velké očekávání, protože se tato soutěž v kalendáři rally rally FIA a FIM vrátila poprvé od roku 2002 do Mezaira'a . Místo s nejvyššími dunami světa představovalo novou vzrušující výzvu pro letošní soutěžící.

Po vítězství v soutěži poskočil dvojnásobný mistr světa Al-Attiyah z osmého místa v pořadí mistrovství světa, po neuspokojivém odstoupení v úvodní soutěži, na druhé místo s 67 body. To znamená, že Al-Attiyah ztrácí na současného lídra Carlose Sainze staršího pouhých devět bodů. Čtvrtý titul Al-Attiyah v Abu Dhabi Desert Challenge je také jeho prvním vítězstvím s novým spolujezdcem Édouardem Boulangerem. Pro Francouze je to druhý triumf v závodě po úspěchu s Peterhanselem v roce 2022.

Martin Prokop, vicemistr loňského Desert Challenge, projel závěrečnou etapou ve svém věrném „Shreku“ a nakonec obsadil druhé místo v etapě.  Celkově pak obsadil 9. místo v hodnocení kategorie Ultimate.

Skvěle si vedla i mladá pilotka týmu Buggyra ZM Racing Allyah Koloc. Po pěti náročných dnech podniku světového šampionátu W2RC skončila na výborném 7. místě v kategorii Ultimate a zároveň na 13. místě mezi všemi přihlášenými účastníky mistrovství světa v dálkových rallye.

Další kolo mistrovství světa W2RC Rally-Raid se bude konat v Portugalsku od 2. do 7. dubna.