Africa Eco Race je odložená

Tomáš Tomeček v posledních třech letech jezdí oba závody, Africa Eco Race a Dakar Rallye . V říjnu 2022 zvítězil mezi kamiony na 14. ročníku Africa Eco Race, letos v lednu zvládl absolvovat Dakar jako rychlá asistence South Racingu a přihlášen je i na další Africa Eco Race. Ten se měl konat v březnu. Jenže, pořadatel jej odložil na leden 2024. Důvodem jsou nestálé klimatické podmínky v Africe, které mohou ohrozit průběh závodu a bezpečí účastníků.

Nový termín Africa Eco Race: 30.12.2023 - 14.1.2024

Zdroj dynamické sekce: » TOM_racing_ilustrační (Fotogalerie)

Při posledním závodě v říjnu 2022, zejména v Mauritánii, trápilo závodníky i pořadatele velké vedro, hrozbou byly silné písečné bouře. Růžové jezero se na podzim vylévalo z břehů. Také nyní je jeho hladina tři metry nad normálem. Organizátoři se proto rozhodli odložit 15. ročník Africa Eco Race na původní a tradiční dakarský lednový termín, kdy jsou v Africe nejpříhodnější podmínky pro závodění.

Tomáš Tomeček tím pádem nemůže vyzkoušet, zda on a oranžová Tatra 815 vydrží zápřah třech dálkových pouštních maratonů během šesti měsíců. Nadto se bude muset rozhodnout, které rally dá zkraje příštího roku přednost. „Odklad závodu mě mrzí, Afrika je moje srdcovka. Těšil jsem se,“ říká Tomáš Tomeček. „Zatím nevím, kam pojedu v lednu. Nejdřív mě čekají jednání s partnery. Doufám, že ještě budou ochotní to mé závodění podpořit.“ Držte palce, budeme vás informovat!

Na Dakaru v Saúdské Arábii jsme natočili velmi milý rozhovor o Tomášovi s paní Elisabettou Caracciolo, zástupkyní šéfky logistiky South Racingu. Dozvíte se v něm, jak to bylo s angažmá Tomáše u tohoto obřího týmu. A také, jak je možné, že na Dakaru smí startovat Tatra 815 z roku 2005 s tím nádherným velkým tatrováckým motorem.

Zdroj: TOM Racing a Prokop Siwek

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting