Otevřené akedemické MČR - Pražský parkový survival.
Datum: sobota 23.11.2013, Centrum závodu: ŘEVNICE u Prahy; hostinec Lidový dům

kanoe

Highlander 2013- Mistrovství Moravy v  závodě jednotlivců

Na startu závodu stanulo 30 mužů, 6 žen a 5 veteránů, 1 závodník v kategorii Speed a 9 dětí v dětském HL. Počasí bylo větrné a poměrně chladné. Poslední závodník dojel do cíle v 18:30 (ztratil se při trestných kontrolách u lezení).

start

V mužské kategorii se po první MTB části a OB dostala do popředí trojice Mirek Urban, Honza Kopáček a Jan Lauerman, mapové zaváhání u Westernového městečka Stonetown však Honzu Kopáčka zdrželo natolik, že na lezeckou část dojel až na 5 místě. Rychle jedoucí dvojice Jan Lauerman a Míra Rygl (oba eliťáci MTBO) dojela k lezení první. Náročnost lezení, kdy jen šest mužů dokázalo vylézt obtížné bouldery tak, že nemuseli běžet na trestné kontroly však s pořadím opět zamíchala. Díky slušnému lezeckému výkonu tak z lezení odjížděl na prvním místě David Chaloupský, pronásledován Pavlem Kurzem a Honzou Lauermanem. K lodím to bylo kousek, takže se dorazil prakticky najednou všichni tři závodníci. Zde však Pavel s Davidem předvedli své vodácké umění a Honzu asi o 3-4 minuty předpádlovali. Do cíle tak chybělo asi 20km MTB se závěrečným obtížným úsekem (přejezd kopce skalky k vysílači nad Větrným Jeníkovem). Honza Lauerman nezaváhal a využil své bikové umění a dorazil nakonec do cíle o minutku rychleji než Pavel Kurz.