ADIDAS - CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2014

Extrémní závod Adidas-Continental Beskydská sedmička, který má statut Mistrovství ČR v horském maratonu dvojic, odstartuje v pátek 5. září po 22. hodině z náměstí Svobody v Třinci. Přes tři tisíce sportovních nadšenců se bude snažit v limitu 30 hodin o co nejrychlejší přechod sedmi nejvyšších vrcholů Beskyd. Cíl je ve Frenštátu pod Radhoštěm. Vítězové minulého ročníku Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl zvládli trasu dlouhou 94 km s převýšením 5 430 m, což odpovídá výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2, v čase 11:49:14 hodin. Naopak do cíle nedošel každý třetí tým.

ilustrační

Závodníci se akreditují do závodu ve Frenštátu pod Radhoštěm, odkud budou hromadně dvěma speciálními vlakovými soupravami přepraveni do Třince, místa startu. Z náměstí zamíří dlouhý had čelovek na Velký Javorový, a pokračovat budou přes Ropici, Travný, Lysou horu, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník až na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde je cíl závodu.O závod je obrovský zájem. Letos se registrovali i závodníci ze Slovenska, Polska, Itálie, Irska a Lucemburska. Pár dní po spuštění registrace jsou zaplněna všechna místa, včetně míst určených pro charitu.

Letos jsme 600 startovních míst dali k dispozici dobročinným organizacím Centrum Bazalka a Šafrán dětem, které pracují s opuštěnými nebo handicapovanými dětmi a mládeží. Startovné přes tyto organizace bylo vyšší, a přesto se po něm jen zaprášilo. Jedná o přímou formu pomoci, kdy společně se závodníky přispíváme na provoz těchto dobročinných a charitativních zařízení. V zahraničí je to běžná věc a mě velice těší, že to “funguje” i u nás. Navíc na náměstí Míru ve Frenštátě na vrcholu cílové rampy “pyramidy K2” se bude již tradičně konat veřejná sbírka - Každý metr pomáhá, letos ve prospěch klientů společnosti Dotek Vizovice, která se stará o seniory. Za peníze ze sbírky by chtěla pořídit sprchovací lehátko pro klienty upoutané na lůžko. Věřím, že všichni kdo se na náměstí budou pohybovat, si vylezou svých 5,5 výškových metrů a přispějí na dobrou věc,“ řekl leader závodu, známý horolezec Libor Uher, který koncem července společně s Markem Novotným vystoupil na osmitisícovku Broad Peak (8047m) a stal se prvním Čechem, který dosáhl Koruny Karákorumu – K2, Gasherbrum 2, Gasherbrum 1 a Broad Peak. Na všechny osmitisícovky vystoupal v tomto pořadí v rozmezí 7 let bez použití umělého kyslíku a bez pomoci výškových nosičů.

ilustrační

TZ: ČAES INFO

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.