Adam Lacko s novým truckem celkově bronzový.

Zápletka rozřešena. Ve finálovém závodě sezóny 2019 se Buggyra a její pilot Adam Lacko pokusili dosáhnout na celkové druhé místo a obhájit tak stříbrnou pozici z loňského roku. I přes jasné vítezství ve třetím závodě skončil Adam Lacko v celkovém hodnocení na třetí pozici. Dosáhl tak s novým vozem prvního výrazného úspěchu. Oly Janes si prvenství v Grammer Cupu zajistil již první závodní den. Tým Buggyra Racing také může slavit třetí místo v Poháru konstruktérů.

SOBOTA SUPER POLE

Úvodní kvalifikace víkendu nevyšla Adamovi Lackovi úplně podle představ, když zajel pátý nejrychlejší čas. „Čekal jsem lepší výsledek, ale musím se v závodě popasovat s tím, jak to je. Bude hodně záležet na startu, snad se mi podaří dostat dopředu před Antonia a stáhnout bodovou ztrátu. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl Lacko před úvodní jízdou.

Oly Janes si zajistil start do prvního závodu ze šesté řady. „Škoda, chyběl jen kousek a mohl jsem být opět v superpole. Jedenáctý nejrychlejší čas je ale pěkný výsledek. Těším se na závod.

PRVNÍ ZÁVOD

Adam Lacko v úvodní pohárové jízdě svou pozici na startu nevylepšil a dojel na pátém místě. „Na startu jsem moc možností, jak se protlačit dopředu neměl. Nikde tam nebyla ani skulinka. Zasekl jsem se za Steffi a i když jsem na ní celých dvanáct kol v každé zatáčce tlačil, svou pozici bohužel nepustila. Musíme věřit, že se zadaří v druhém závodě.“

Oly Janes, bojující v Grammer Cupu s Andersonem o celkové vítezství, dojel v první jízdě dvanáctý. „Možná to podle výsledku nevypadá ale jsem spokojený. Celkově dvanácté místo, v klasifikaci Grammer Cupu pak stříbrný. Pokud by se mi podařilo další závod vyhrát, stal bych se celkovým vítězem,“ přál si Oly, který pro Buggyru vybojoval dvoustý stříbrný pohár od roku 2001.

DRUHÝ ZÁVOD

Druhá pohárová jízda byla hned po úvodním kole přerušena, když mimo trať vylétl v plné rychlosti Jamie Anderson. Po restartu pak Adam Lacko zabojoval a druhý závod vyhrál. „Škoda toho přerušení, protože v tu chvíli už jsem byl na první pozici. Zabojoval jsem i při restartu, ale i když to trvalo trochu déle, nakonec jsem se na první místo dostal znovu. Pak už jsem si jen hlídal Kisse za sebou abych nešel do nějakého rizika. Nakonec se to podařilo, mám radost,“ líčil své pocity Lacko, který před posledním závodním dnem ztrácí na druhého Albaceteho osm bodů.

Oly Janes zaznamenal životní úspěch, když ve druhém závodě vybojoval zlatý pohár v hodnocení Grammer Cupu a stal se tak již s předstihem jeho absolutním vítězem. „Jsem nadšený. Splnil jsem to, co jsem si před sezonou dal za úkol. Byl to opět tvrdý závod se spoustou soubojů. Dal jsem do toho opravdu vše. Auto vypadá jak po velké bitvě, ale to je v tuto chvíli druhořadé. Těším se na zítra, na poslední závody, které se vychutnám již bez nervů.

NEDĚLE

V sobotu v pozdních večerních hodinách přišla z věže špatná zpráva. Adam Lacko obdržel dodatečnou deseti vteřinovou penalizaci za souboj s René Reinertem ve druhém závodě, která ho odsunula z prvního na šesté místo. „Samozřejmě, že mě to štve, ale nic s tím nenadělám. Rozhodně ještě nic nevzdávám. Dneska máme před sebou poslední dva závody a může se stát cokoliv, musíme bojovat dál,“ vyjádřil se Adam.

SUPERPOLE

Jak stále ještě úřadující vicemistr slíbil, tak v měřeném tréninku učinil. Nejrychlejším časem si zajistil druhé pole position této sezony. „Po té ranní studené sprše je to příjemná vzpruha. Těším se na závod, kde do toho dám vše, co bude v mých silách. Snad se k nám dnes nakloní i trocha štěstí,“ doufal si Adam.

Oly Janes zajel v poslední kvalifikaci sezony třináctý nejrychlejší čas. „Byl to takový můj standard tuto sezonu. V závodě už pojedu absolutně bez nervů, třeba se mi podaří zajet nějaký pěkný výsledek. Každý pohár se počítá.“

TŘETÍ ZÁVOD

Adam Lacko zvítězil ve třetí pohárové jízdě stylem start-cíl a připsal si tak v této sezoně druhý triumf v hlavním závodě. „Naděje na stříbro stále žije. Povedlo se mi dobře odstartovat a udržet Hahna za sebou. Dotíral na mě celý závod, chvílemi to bylo opravdu těžké, ale nakonec to dobře dopadlo. Podařilo se mi na Antonia něco stáhnout, kdybychom nedostali včerejší penalizaci byli bychom na tom oba stejně. Na kdyby se tady ale nehraje. V posledním závodě nás čeká velká bitva, uvidíme, kdo bude nakonec šťastnější.

Novopečený vítěz Grammer Cupu třetí závod nedokončil. „Nevím, co se stalo, auto najednou přestalo jet a musel jsem ze závodu odstoupit. Teď se na to musí kluci podívat, snad s tím do poslední jízdy něco udělají,“ řekl Oly Janes.

ČTVRTÝ ZÁVOD

Boj je u konce. Adam Lacko ve skvělé formě závodícího Albaceteho na jeho domácí půdě nepřekonal. V premiérové sezoně s novým vozem VK50 tak bere třetí pozici. „Bojoval jsem opravdu do poslední chvíle. Škoda toho souboje se Citignolou, kde jsem trochu ztratil a Antonio mi poodjel. Bohužel už se mi nepodařilo ztrátu stáhnout a pokusit se ještě o nemožné,“ hodnotil závěrečnou jízdu Lacko. „Když se ohlédnu za celou sezonou, tak třetí místo považuji za výrazný úspěch. Jeli jsme s úplně novým vozem, kdy jsme v průběhu sezóny léčily dětské nemoci. Ve „vékáčku“ je velký potenciál a cítím, že příští sezonu budeme ještě silnější,“ řekl bronzový Lacko.

Oly Janes bral na konec jedenácté místo. „Musím v první řadě poděkovat klukům, že auto dali po třetím závodě opět do pořádku. Byl to hodně tvrdý boj. Nikdo nikomu nedal nic zadarmo. Schytal jsem tam docela dost ran. Nakonec z toho byla jedenáctá pozice. S celou sezonou jsem spokojený. Podařilo se mi splnit cíl, který jsem si před sezonou dal. A to vítězství v Grammer Cupu Možná jen to umístění v Top 10 nevyšlo, ale zase si nemůžu všechno vybrat hned. Nechám si tuto výzvu na další sezóny,“ uvedl Janes, který se v celkové klasifikaci umístil na jedenácté pozici se ztrátou 12 bodů na Top 10.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.