Adam Konopka startoval v Balaton Park z pole position

Martin Kaczmarski zvítězil v prvním závodě sezony

Ačkoliv Martin Kaczmarski z týmu PTT Racing dojel do cíle za safety carem, závodu dominoval už od startu a zaslouženě zvítězil v úvodím podniku letošní sezony.

Adam Konopka startoval do svého prvního závodu GT v kariéře z pole-position po boku Martina Kaczmarského s Mercedesem AMG GT3. Právě Kaczmarski se ve skrumáži vozů první a druhé zatáčky dostal do čela závodu před Konopku a Dennise Waszka s Lamborghini SuperTropheo kategorie GTC.

Waszka však záhy předjel zkušený Miro Konopka s Lamborghini Huracán GT3. Vozy kategorie GT3 tak převzaly absolutní vedení v závodě v pořadí Kaczmarski, Adam Konopka a Miro Konopka. Za nimi jezdil jako lídr kategorie GTC Dennis Waszek, zatímco v GTC1 držel první místo Hubert Darmetko s Porsche 992 Cup.

Kaczmarski si postupně budoval komfortní náskok před svými pronásledovateli. V polovině závodu však musel na dráhu safety car, neboť druhý Adam Konopka dostal v zatáčce smyk a ocitl se v kačírku, ze kterého se svépomocí nedokázal vyhrabat.

Na druhé místo za safety carem se tak posunul Miro Konopka a třetí v celkovém pořadí kroužil pod žlutými vlajkami Dennis Waszek. Odstraňování žlutého lamborghini trvalo delší dobu a safety car dovedl závodníky až do cíle.

Vítězem závodu se tak stal Martin Kaczmarski před Mirem Konopkou. V rámci kategorie GTC zvítězil Dennis Waszek s Lamborghini SuperTropheo před dvojicí totožných modelů s Andrejem Lahem a třetím Liborem Dvořáčkem.

V kategorii GTC1, obsazené vozy značky Porsche, triumfoval Hubert Darmetko před Franzem Lahmerem a Bobem Bauem. V GTX si pro vítězný pohár dojel Petr Koukola s KTM GTX před bývalým šampionem Octavia Cupu Gáborem Timem s lotusem a Kalmánem Bódisem s porsche.

Mezi vozy GT4 byl nejlepší loňský vítěz této kategorie Antal Zsigo před Rudolfem Beňem a Andrejem Makarovićem.

TZ: T. Vacín | foto: ESET Cup Serier / Petr Frýba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.