OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ADAC GT Masters pokračuje o víkendu na mosteckém autodromu

Už tento víkend přivítá mostecký autodrom další premiéru. Na úspěšnou loňskou přehlídku historických závodních vozů včetně monopostů formule 1 naváže novinka reprezentující žhavou současnost, prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters. Závodní víkend The Most Show featuring ADAC GT MASTERS ve dnech 27. až 29. dubna nabídne i další tři vložené série: ADAC TCR Germany, GT4 Central European Cup a Octavia Cup. Diváci se mohou těšit také na již tradiční bohatý a pestrý doprovodný program, jistě si tak přijdou na své.

Hlavní kategorie vozů GT3 vyvrcholí sobotním a nedělním hodinovým mistrovským závodem. V autech se vystřídají dvoučlenné posádky pilotů. Na start se postaví speciály Audi R8 LMS, BMW M6 GT3, Corvette C7 GT3-R, Lamborghini Huracán GT3, Mercedes AMG GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 nebo Porsche 911 GT3-R. Po úvodním závodním víkendu v německém Oscherslebenu před dvěma týdny figurují na čelních pozicích průběžného pořadí jezdci dvou týmů: Phoenix Racing s vozem Audi R8 LMS a GRT Grasser s vozem Lamborghini Huracán GT3.

Nepříjemné překvapení připravil svým soupeřům teprve osmnáctiletý Rakušan Max Hofer z týmu Phoenix Racing, který hned při své premiéře v ADAC GT Masters v úvodním sobotním závodě v Oscherslebenu dokázal zvítězit s náskokem 0,026 s před ostříleným Italem Mirkem Bortolottim z týmu GRT Grasser. Šest bodů si připsali po prvním víkendu nové sezony jezdci jediného českého zástupce v šampionátu, týmu ISR Igora Salaquardy. V černém Audi R8 LMS se střídají syn týmového šéfa Filip Salaquarda a zkušený Němec Frank Stippler.

Petr Fulín

České želízko v ohni má mostecký závod i ve vložené sérii ADAC GT Masters. O dobré umístnění bude usilovat trojnásobný šampion evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petr Fulín, který startuje s vozem Cupra TCR. V Oscherslebenu si nevedl vůbec špatně, když v prvním závodu dokázal po startu z jedenáctého místa dojet sedmý.  Do nedělního závodu pak vedl celý peloton z pole position. V jeho průběhu se držel ve vedoucí skupině, několikrát se dostal do čela. O vítězství nakonec přišel až v posledním kole, cíl přeťal těsně druhý.  

Vložená série GT4 Central European Cup zahajuje v Mostě letošní sezonu. I tady se mohou fanoušci těšit na českou stopu, a to ne ledajakou. V roli šéfa týmu Reiter Engineering se na severu Čech představí jeden z našich nejlepších jezdců moderní historie Tomáš Enge.

Také mezi jezdci i diváky oblíbený okruhový seriál Octavia Cup začíná mosteckým závodem letošní sezonu. Po loňské pauze vynucené technickými problémy jsou promotér i týmy zdravě nažhaveni. Fanoušci se mohou těšit na plejádu českých pilotů, například Jaroslava Nováka, Michala Petrů, Jakuba Klobásu, Martina Machalu, Michala Matějovského, Petra Čížka či Matouše Kubů. Zahraniční konkurenci reprezentují Slovák Bohuš Šesták, Poláci Maciej Laszkiewicz, Marek Rzepecki a jeho bratr Adam, Němec Björn Dietrich, Rakušan Wolfgang Kriegl a Litevec Jonas Karklys.

Bojovné samčí smečce jezdců Octavia Cupu bude čelit jediná žena. Odvážnou debutantkou za volantem závodního vozu je eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková. „V motorsportu pracuji už dlouho. Baví mě, a proto si myslím, že přišel čas osahat si ho i z jiného úhlu,“ vysvětluje svou motivaci.

V pátek na ADAC GT Masters jen za 125 korun!

Mostecký autodrom má dobrou zprávu pro motoristické fanoušky. Po dohodě s promotérem šampionátu ADAC GT Masters nabízí zvýhodněné vstupné na tréninky jezdců a týmů. V pátek 27. dubna tak zájemci mohou sledovat celý den supersportovní vozy v akci na okruhu za 125 korun (5 euro). Vstupenky se prodávají pouze na místě.

“Jsme rádi, že promotér vyhověl naší žádosti. Pro fanoušky, kteří se z různých důvodů nemohou zúčastnit sobotních nebo nedělních závodů, je to určitě příjemný bonus. Za skvělou cenu uvidí nádherné silné a rychlé speciály v sérii, která má v Mostě českou premiéru,” uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Doprovodný program závodního víkendu nabídne leteckou show účastníka světového šampionátu Red Bull Air Race v elitní kategorii Master Class Petra Kopfsteina, vyhlídkové lety vrtulníkem, spanilou jízdu tuning vozů po závodní dráze či grid walk a pit walk, tedy možnost volného pohybu mezi závodními speciály a jezdci v boxové uličce a na startovním roštu před ostrým startem závodu. Zájmu se těší také taxijízdy s profesionálními jezdci. Pro nejmenší návštěvníky je připraveno zázemí na dětském dopravním hřišti s atrakcemi a zábavným programem Besip týmu, to vše zdarma.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.