A nyní směr do Polska na Baja Carpathia

Nyní o víkendu čeká Tomáše  Ouředníčka s Pavlem  Vaculíkem druhý letošní start v Polsku.  Pojedou se startovním číslem 106 a to jako jediní Češi ve startovním poli… Hummery ale pojedou dva, kromě vozu naší posádky ještě Bewa racing.

Na Baja Carpathia Tomáš startuje již po čtvrté. Dvakrát ji jel jako navigátor s Mirkem Zapletalem ( a mimochodem ji i vyhráli), minulý rok ji jel poprvé pilot ( a bylo z toho pěkné páté místo).

Ultimate

V okolí města Stalowa Wola se o víkendu pojede 3. kolo mistrovství Evropy a samozřejmě Polské mistrovství. Na startu lze tedy čekat hodně velkou konkurenci.  Páteční prolog  měří 6.07 km a jede se  přímo  na okraji města Stalowa Wola. Na sobotu jsou připraveny zkoušky v délce 85 km a 70 km a na neděli pak v délce 103 a 62 km, když každá zkouška se jede dvakrát.

"Je tam těžký písek, vojenský rozlehlý prostor, lesní úseky střídají rozlehlé písky. Bude to velmi náročné na auto a výkon motoru, technika zde dostává extrémně zabrat," říká navigátor Pavel Vaculík.

ultimate

Zkušený závodník a stavitel závodník vozů Mirek Zapletal nyní po návratu bílo červeného specicálu z Maďarska přenastavil výšku vozu (příprava na hluboké pískové koleje) a ještě těsně před odjezdem do Polska jede Hummer H3 EVO na brzdu zkontrolovat výkon motoru.

"Ještě  jedeme do Brna na brzdu, máme pocit, že nám to nejede na plno. Do Polska tentokrát jedeme přes Olomouc a Ostravu…- a pak přes pořádný kus Polska," plánuje Tomáš Ouředníček.

Pavel Jelínek

tisková zpráva Ultimate Dakar team 2015/03

týmové stránky : http://ultimatedakar.com/ 

Video z Bugac Hungary z minulého víkendu zde… :

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.