OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na závěr série přípravných zápasů s Tchaj-wanem slavili výhru čeští baseballisté

S výhledem na mistrovství Evropy v příštím roce a kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu sehrála česká baseballová reprezentace na začátku července série přípravných zápasů s Německem a Tchaj-wanem. Tři zápasy s Německem v Třebíči zvládl český tým bez porážky, když zvítězil 2:1, 15:5 a 4:2.

V dalších čtyřech zápasech reprezentace poměřila síly s absolutní světovou špičkou. Tchaj-wan je totiž 6. tým žebříčku World Baseball Softball Confederation, před ním jsou jen USA, Japonsko, Jižní Korea, Kuba a Mexiko (Češi jsou na 18. a Německo na 21. příčce.). Nejprve se čeští baseballisté utkali s výběrem Tchaj-wanu v Blansku a prohráli 1:8. Poté se série přesunula do Brna na Městský baseballový stadion. Po porážkách 4:9 a 4:12 nakonec v posledním zápasu, z něhož je i tato fotoreportáž, přece jen český tým dosáhl na vítězství.

Hned v první směně Češi otevřeli skóre homerunem, když míček za plot odpálil Matěj Hejma. Tchaj-wanští hráči sice skóre ještě v první směně otočili na 2:1, ale ve druhé směně Češi zaznamenali dva body a těsný výsledek 3:2 pro českou reprezentaci svítil na tabuli až do šesté směny. V ní si Češi připsali čtyři oběhy, zatímco Tchajwanci jen jeden. Výsledek pak český tým ještě vyšperkoval v poslední deváté směně ziskem 5 bodů a mohl tak slavit vítězství 12:3.  

Text a foto: Kateřina Pavlíčková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.