6H a 12H vytrvalostních závodů na Circuito do Estoril 

Závod 24H SERIES powered by Hankook se tento víkend připravuje na svůj první podnik na okruhu Circuito do Estoril – Hankook 12H ESTORIL. Vůbec prvé je zařazen 6H "kvalifikační závod".

Úvodní závod Hankook 12H ESTORIL ve dnech 7. až 8. července bude předposledním evropským podnikem letošního 24H SERIES powered by Hankook a bude také zahrnovat šestihodinový "kvalifikační závod", který určí startovní rošt pro samotný 12hodinový vytrvalostní závod. Bude to poprvé, kdy CREVENTIC představí takovou inovaci formátu závodního víkendu a poskytne soutěžícím i fandům 18 hodin závodních akcí na trati.

Po hodinovém volném tréninku ve čtvrtek, bude v pátek tří úrovňová kvalifikace, která určí stratovní rošt pro odpolední 6H závod. V sobotu 8. července odstartuje v 9:00 samotný Hankook 12H ESTORIL. Vyvěšení šachovnicové vlajky bude večer ve 21:00.

Vedle vylepšeného formátu závodu bude tento víkend Hankook 12H ESTORIL významný také pro týmy, které budou v letošním ročníku 24H Series bojovat jak ve své třídě, tak v celkovém šampionátu.

BUGGYRU ČEKÁ V ESTORILU GENERÁLKA NA ČTYŘIADVACETIHODINOVKU

Šampionát vytrvalostních závodů 24H Series nabízí pestrou variaci závodů. Jedním z nejtěžších bude v druhé polovině týdne kombinace šesti- a dvanáctihodinovky v portugalském Estorilu. Triu David Vršecký, Adam Lacko a Aliyyah Koloc za volantem Mercedesu-AMG GT4 nepůjde o nic menšího než udržet se na špičce hodnocení vozů GT a vést třídu GT4.

Pro Buggyru to bude historicky první kompletní dvanáctihodinovka, protože letos se zatím v rámci 24H Series závody na 12 hodin dělily mezi dva dny.

Program závodu Hankook 12H Estoril (SEČ):

Pátek 7. 7.: 14:30 – 20:30 kvalifikační závod na 6 hodin
Sobota 8. 7.: 10:00 – 22:00 hlavní závod na 12 hodin

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.