5. mistrovský závod „Orion Shiva KTM Cup 2017“ v motoskijörigu se pojede v neděli 5.2. v Chotčinách u Tábora

Zástupce pořadatele, pan Evžen Zadražil, potvrdil, že se závody na jihočeské trati v Chotčinách tuto neděli 5.2.2017 pojedou. Pořadateli jsou Motosport Chýnov, Retox racing a místní SDH Chotčiny. Bude to jediný závod kalendáře, který se pojede na území Jižních Čech. Po dvou závodech MČR v motoskijöringu v letech 2012 a 2016 se Chotčiny u Chýnova pevně zapsaly do kalendáře MČR. Loni bylo chotčinské klání z důvodu chabé zimy dokonce jediné v celé sezóně.

Diváci se mohou těšit na kvalitní závody nejlepších českých motoskijöringových dvojic. Všechny 4 předchozí závody měly dobrou sportovní úroveň i diváckou návštěvnost. O vyrovnanosti závodů svědčí to, že každý závod vyhrála jiná posádka. Na prvních 3 místech jsou největší kandidáti na mistrovský titul 2017. Vedou Mohaupt s Hotovým (68 bodů) před bratry Šrolery (64 bodů) a Josefem Mňukem s Filipem Langerem (60 bodů). Mimochodem posledně jmenovaní vždy v Chotčinách vyhráli. Boj o mistrovský titul není rozhodnutý, ve hře je ještě celých 46 bodů. Do MČR se letos poprvé zapojí také domácí posádka Motosportu Chýnov Vít Vitouš s Karlem Sejkem.

I v Chotčinách budou moci startovat bezlicenční jezdci. Závod sice není zařazen do Orlického poháru, ale vítáni jsou všichni jezdci. Mezi hlavní favority budou určitě patřit jezdci domácího Retox teamu Tomáš Janů s Miroslavem Barešem, kteří patří ke špičce Orlického poháru, ve kterém jsou průběžně na 5. pozici. Trénink jezdců začne v 10 hodin, slavnostní zahájení závodu bude ve 12 hodin a v 12:30 hodin vše vypukne prvními kvalifikačními jízdami. Pro diváky mají pořadatelé připraveno bohaté občerstvení. Trať je dobře přístupná, je nedaleko silnice z Chýnova do Mladé Vožice.

foto: V. SýkoraLoňský ročník si můžete připomenout v naší fotogalerii.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting