3. kvalifikace na Velkou pardubickou ve fotografiích

Text a foto: Lenka Sklenáková

Předposlední z letošních velkopardubických kvalifikací, tedy ta třetí, se odběhla v sobotu 10.8. Dostihové odpoledne čítalo 8 překážkových klání a dostih poníků.

Výbornými koňmi byl obsazen čtvrtý dostih - Cena Peruána (STCC, II.kat.,5200m.). Trenét Josef Váňa st. zde testoval adepty na start ve VP ZARIFa (ž.J.Kratochvíl) a THEOPHILOSe (J.Odložil) a byli zde i tempaři LODGIAN WHISTLE (ž.J.Myška) a TARAS (J.Derych). Posledně jmenovaný se po startu začal starat o tempo a místy si vypracoval několika délkový náskok. O ten přišel na Irské lavici, která se mu nelíbila, prudce před ní brzdil a propadl se. Svého jezdce J. Borče před Irskou katapultoval CAYRAS STAR a dostih zde skončil i pro ELIÁŠe (M.Kubík). Při výskoku se TAMASovi uvolnilo sedlo, a tak jeho žokej N. Lovén překonal ještě tři skoky jako kozácký ataman, než ryzáka zadržel. Zbytek dostihu proběhl bez zásadních komplikací a z vítězství se radoval početný syndikát okolo hnědáka THEOPHILOSe. Druhý byl KROCOLEON (ž.M.Novák), třetí LOMBARGINI (ž.J.Faltejsek), čtvrtý LODGIAN WHISTLE a pátý TARAS..

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

3. kvalifikace na Velkou Pardubickou

Celkem 9 koní se postavilo na start 3. kvalifikace na VP (NL,5800m.). Dva vítěze Velké pardubické NO TIME TO LOSE  (ž.J.Kratochvíl) a RIBELINa (ž.A.Glassonbury) doplnili výborný ANGE GUARDIAN (ž.L.Matuský), tempař BRIDGEUR (ž.J.Myška) anebo např. loňský vítěz Ceny Labe MAHONY (ž.N.Lovén). Hned na druhém skoku dostih skončil pro PLAYERa (ž.M.Novák). BRIDGEUR, který doslova přelétl Irskou lavici si místy vytvořil až 10ti délkový náskok na zbytek pole. Na Hadím příkopu udělal chybu RIBELINO, ale pokračoval dál. Podobná chyba se podařila i MAHONYmu na Velkém anglickém skoku. Do cílové roviny zavedl pole BRIDGEUR, ale na záda mu už dýchal celý dostih vzadu odpočívající ANGE GUARDIAN, který za posledním skokem převzal vedení a před sebe už nikoho nepustil. Druhé místo vybojoval taktéž pro trenéra Váňu st. NO TIME TO LOSE, třetí byl BRIDGEUR, dále STRETTON (ž.J.Faltejsek), CHICNAME DE COTTE (ž.J.Duchene), MAHONY, RIBELINO a TEMPLÁŘ (J.Odložil).

Kuriózní dostih se odehrál jako sedmý v pořadí. Pět koní se vydalo na 4150 m. dlouhou trať za vcelku vydatného deště. Z dostihem se nejdříve rozloučil špatně ovladatelný FRINGANT DE CHANAY, který nezatočil na Malou vodu a dal si dvě kola po pardubickém ovále, než se ho jeho jezdci J. Borčovi podařilo zastavit. Po skoku č.33 byla zadržena MODRAVA (am.M.Mikšovský) a v dostihu již pokračovali jen 3 koně. Ani to ale nebyl konečný sumář, když na Malých zahrádkách ztratil jezdce D. Vyhnálka POETIK a díky tomuto incidentu vybočil i VERLAINE (ž.M.Liška). Jako poslední mohykán se bezpečně dostal do cíle jen DEL REY (P.Složil ml.) a sklidil za to mohutný aplaus tribun.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.