3. kvalifikace na Velkou pardubickou pro Sacamira

Text a foto: Lenka Sklenáková

Že není každý dostihový den posvícení jsme se přesvědčili v sobotu 5.8. v Pardubicích, kde byla na programu kromě dalších 7 dostihů 3. kvalifikace na VP. Celodenní vytrvalý déšť zapříčinil, že se na závodišti sešli jen skalní diváci a všichni účastníci měli náročné podmínky.

Hlavní dostih (STCC, NL, 5800m.) sliboval skvělou podívanou, vždyť na jeho startu byli mj. 4 koně z čela loňské VP (MR SPEX, TALENT, SACAMIRO, PLAYER). Celkem se na startu sešlo 11 koní a favoritem byl SACAMIRO (ž. J. Faltejsek).

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové:

3.kvalifikace na VP.jpg

Když se pole po třetí překážce srovnalo a jezdci si našli své pozice v dostihu, na špici se usídlil PLAYER (ž. M. Novák), následovaný ZATARem (ž. P. Tůma). Několik délek za polem metry dostihu ukrajoval bělouš STAR (ž. M. Liška). Vzhledem k podmínkám jezdci zvolili rozumné tempo, v klidu a s rozvahou překonali jak Irskou lavici, tak většinu dalších překážek v kurzu. Jediné dva problémy přišly na Velkých zahrádkách, jejichž druhý skok nepřekonal STUKE (ž. O. Velek) a poté na Velkém anglickém skoku, kde špatně odskočil ROYAL GINO a katapultoval přes hlavu am. Terezu Polesnou. Při náběhu do cílové roviny se v čele objevil TALENT (ž. P. Složil ml.), následovaný PLAYERem a na pilu začal tlačit i SACAMIRO. Tentokrát svůj pověstný finiš drobný hnědák dotáhl do vítězného konce a svým výkonem se pasoval do role úzkého okruhu favoritů VP. Dvě délky za SACAMIRem doběhl TALENT, skvělým finišem se na třetí místo dostal STAR, čtvrtý byl PLAYER, pátý ZATARO, a dále koně dokončili v pořadí LOMBARGINI (D. Vyhnálek), AENEAS (ž. J. Kratochvíl), MR SPEX (ž. L. Solignac) a DERBY PLUS (J. Borč).

Kvalifikaci na říjnový vrchol má zatím splněno 21 koní.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.