28 týmů z celého světa se postaví na start 3. ročníku Brno - Mikulov - Brno

Téměř tři desítky týmů mezinárodního složení můžeme očekávat na startu nedělního závodu Brno - Mikulov - Brno. V závodě zařazeném do série Visegrad 4 Bicycle Race samozřejmě nesmí chybět české, slovenské, polské a maďarské sestavy, ale v akci uvidíme i americké celky, izraelský národní tým a další.

Brno - Mikulov - Brno je také závodem Českého poháru ŠKODA CUP, proto mezi vybranými týmy nechybí celkem osm českých sestav. Vítězství z prvních dvou ročníků obhajuje tým Elkov Kasper a jejich lídr Adam Ťoupalík. Mezi velké favority patří díky své výbušnosti také letos, ale konkurence je rok od roku větší, rozhodně to proto nebude mít snadné. Ťoupalíka doplní zkušení týmoví kolegové Jan Bárta, exmistr republiky na silnici Štěpán Zahálka, mistr republiky v cyklokrosu Michael Boroš a mladíci Daniel Mráz a Brňan Štěpán Telecký.

Zdroj dynamické sekce: » Brno-Mikulov_preview2 (Fotogalerie)

Špičkovou sestavu s Jakubem Otrubou a Danielem Turkem v čele postaví ATT Investments. Turek dojel v roce 2021 na druhém místě. Nebezpečný bude také Maďar Márton Dina. ATT Investments byl v obou předchozích ročnících třetí, před dvěma lety zásluhou Karla Camrdy a loni díky Janu Kašparovi, oba jsou připraveni i letos. Šestým do party je Tomáš Jakoubek.

V obou ročnících patřili mezi hlavní protagonisty polští cyklisté a to především z týmů HRE Mazowsze Serce Polski a Voster ATS. Jakub Kaczmarek z HRE Mazowsze byl loni jedním z nejaktivnějších, zaútočil ve výjezdu na Žlutý kopec a dokončil na druhém místě za Ťoupalíkem. V sestavě Vosteru je nejznámnějším jménem Maciej Paterski, účastník Giro di Italia, vítěz jarní klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš a jeden z nejzkušenějších závodníků v celém startovním poli.

Nepochybně zajímavá je účast národního týmu Izraele a především start Itamara Einhorna. Současný izraelský šampión je členem Pro Teamu Israel - Premier Tech a vynikajícím sprinterem, v kopcovitém profilu závodu však mezi favority nepatří.

Seznam přihlášených týmů:

AC Sparta Praha, ATT Investments, ČEZ Cyklo Team Tábor, Elkov Kasper, Forman profiq Cinelli, Regionální tým Příbram, TJ Favorit Brno, TUFO Pardus Prostějov (všichni Česko), Santic Wibatech (Německo), Epronex Bike Hungary, Lotus Team Sportegyesület (Maďarsko), Izraelský národní tým, Cycling Team Friuli ASD (Itálie), Stichting Universe Cycling Team (Nizozemsko), HRE Mazowsze Serce Polski, Lubelskie Perla Polski, Luks Trójka Piaseczno, TC Chrobry Głogów/Scott, Voster ATS Team (všichni Polsko), Felbermayr Simplon Wels, WSA KTM Grac p/b Leomo (oba Rakousko), CLN Cycling (Svýcarsko), Dukla Banská Bystrica, Region Bratislava, Region Trenčín, RRK group Pierre Baguette Benzinol (všichni Slovensko), EF Education NIPPO Development, Team Novo Nordisk Development (oba USA)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.