24hodinovka aut v Dobřanech startuje už tuto sobotu

Jeden z nejtěžších závodů terénních aut v Evropě 24hours Offroad maraton startuje v sobotu 22. června poblíž Dobřan u Plzně. Úderem pravého poledne seběhnou ze Šlovického kopce posádky automobilů, které nastartují své speciály a vyrazí vstříc celodennímu boji s technikou, fyzičkou a se štěstím. Síly změří profesionálové i amatéři. Dlouholetí závodníci i ti začínající, pro které je toto dobrodružství dosud největší výzvou. Bugina Andy motors teamu touží obhájit loňské absolutní prvenství. KB System offroad team zabojuje o deváté vítězství v kategorii speciálů nad dva litry. Konkurence je ale letos hodně silná a rychlá. Uvidíme parádní souboje na ostří nože – a hlavně až do konce.

Ještě než automobilový adrenalin vypukne naplno, motorkáři a čtyřkolkáři absolvují své dvouhodinovky. Opět na ně čeká oblíbená trať s výjezdy, sjezdy, motokrosovými i endurovými úseky. Loni nejvíce sedla Jaroslavu Chládkovi, který se letos nemůže dostat do té nejlepší stopy. Ale v Dobřanech chce udělat zlom k lepšímu a za sebou nechat své největší soupeře Filipa Boháče, Jiřího Kelicha a Tomáše Coubala.

Ze čtyřkolkářů zde před rokem doslova létal Radek Porš, který hlavně spolu s Michalem Vágnerem bude chtít potrápit současného lídra Martina Miřejovského. Ze zkušeností však víme, že dobřanská trať dokáže překvapit. Léto je už v plném proudu, počasí rozmanité a dvouhodinovka velmi rychlá.

Počet aut v seriálu letos narostl. Fanoušci jsou zvědaví, kolik se jich dostaví na hlavní závod sezony. Rozšířilo se startovní pole  bugin, kde zatím  září  Polaris  team,  ale nové  vozy  se objevily  také v dalších kategoriích. Nechme se překvapit. Pro všechny platí: Vítězem je ten, kdo projede pod šachovnicovým praporem. Kdo nezažil, nepochopí. Proto se přijďte podívat na to, jak po 24 hodinách úmorného boje dělí posádky v cíli pouhé minuty, ne-li sekundy!

Harmonogram závodu

07:00 - 09:00 MOTORKY (st. junioři 30 min.)

09:30 - 11:30 ČTYŘKOLKY (st. junioři 30 min.)

12:00 – 12:00 (so-ne) AUTA na 24 hodin

14:00 - 15:00 DĚTI A ML. JUNIOŘI po 10 min.

O seriálu OffROAD Maraton

Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé 90 minut, dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem jejich závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 22. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. Dvacet let se na tratích prohání auta, 17 let motorkáři se čtyřkolkáři a 13 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting