2. kvalifikace na "Velkou" ve fotografiích L. Sklenákové

Kvalitními dostihy bylo v sobotu 24.6. obsazeno pardubické závodiště. Hlavním vrcholem byla 2.kvalifikace na VP, k té se dostaneme později. 

Nejdříve se ohlédneme za Červnovou crosscountry Válečníka (I.kat., 3300m.). Na startu se sešlo 8 velmi kvalitních koní a tempo se jal diktovat ANGOSTURA (ž. P. Kašný). Hned na druhém skoku měl veliké problémy favorit QUART DE GARDE (ž. B. Claudic), ale nakonec vše ustál. Ovšem jen k Hadímu příkopu, kde pro hnědáka dostih definitivně skončil. Za touto překážkou byla zadržena MAKOVÁ PANENKA (ž. J. Faltejsek). Při náběhu na travnatý ovál zacouval na poslední místo ANGOSTURA a jeho pozici převzal LIANEL (ž. J. Myška), následovaný PITON DES NEIGES (ž. J. Bartoš) a MR ZURU (ž.J.Odložil). S trojicí se ještě snažil držet krok MEDICIMAN (ž. M. Stromský), ale na víc, než 4. místo to nestačilo. Fantastický souboj spolu v cílové rovině svedli LIANEL a MR ZURU a o nos se radoval druhý jmenovaný. Třetí byl PITON DES NEIGES a pátý dokončil daleko ANGOSTURA. 

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové:

23_2kvalda.jpg

Dalším kvalitním dostihem byl ten následující - Zlatý pohár města Pardubic (STC, NL, 3900m.) a na jeho startu 9 koní. Vedoucí pozice se ujal ENJEU D´ARTHEL (ž. M. Cagáň), ale po dvou skocích jej vystřídal bělouš ALTUS (ž. J. Bartoš). Čelo si hlídal i favorit SKINS ROCK (ž. J. Faltejsek). Pole uzavírala loňská vítězka Křišťálového poháru POMELLA (ž. J. Kocman), která často chybovala na skocích a nakonec byla 2 skoky před cílem zadržena. Hned poté se k ní přidal i PALLATIUM (ž. M. Liška). To už ale za vítězstvím mířil ALTUS, lehce ohrožován SKINS ROCKem. Třetí byl ENJEU D´ARTHEL, čtvrtý TCHEQUE KING (ž. D. Vyhnálek), pátý NORDSTRAND (ž. J. Kratochvíl), šestý AMBROSIUS (am. T. Polesná) a sedmý dokončil KMOTR (ž. O. Velek). 

Ale teď už k hlavnímu dostihu dne – II.kvalifikaci na VP (STCC, NL, 5200m.). Netradičně zkrácená distance a navýšená dotace (1milion korun) nakonec bohužel žádného zahraničního hosta nepřilákala (vyjma slovenských KAISERWALZERA a ROYAL GINA, ale ti jsou v Pardubicích častými hosty), i tak se na startu sešlo 12 koní. Do nové sezony vstupoval TALENT (ž. P. Složil ml.) a ani kvality ostatních nebylo radno podceňovat. Po třetím skoku se na špici usídlil LODGIAN WHISTLE (ž. O. Velek), kterému se tradičně v poli koní nelíbí. Za lesem, na Francouzském skoku, dostih opustil ROYAL GINNO ( ž. J. Odložil). Na Dropu vysoko vyskočil SACAMIRO a málem svého žokeje Jana Faltejska katapultoval ze sedla. To se o dva skoky dál, na Hadím příkopu, povedlo PLAYERovi, který se neodrazil a se svým náhradním žokejem Ludovicem Solignacem ošklivě upadli. Před Havlovým skokem byl zadržen NEW FINCH (A.Čmiel) a zbylá devítka koní se platně kvalifikovala. Stylem start-cíl dostih opanoval LODGIAN WHISTLE, za něj na poslední chvíli přiletěl svým pověstným finišem SACAMIRO a odsunul tak na třetí místo naději trenéra Josefa Váni ml. Do VP, klisnu SANTA KLARU (ž. J. Bartoš), která na pardubický debut zaběhla výborný dostih. Dále se koně seřadili v cíli v pořadí AENEAS (ž. J. Kratochvíl), IMPHAL (ž. J. Myška), TALENT, KAISERWALZER (ž. J. Brečka), DAJUKA ( ž. M. Stromský) a BARYTHON DE VAIGE (ž. B. Claudic). 

Třetí kvalifikace se poběží v sobotu 5.8. 

Text a foto: L. Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.