2. kvalifikace na Velkou pardubickou 2019

Text a foto: Lenka Sklenáková

V neděli 23.6.2019 se odehrál další dostihový den na centrálním překážkovém závodišti v Pardubicích. Sobota byla protentokrát vyhrazena Českému Derby v Chuchli.

Pojďme společně projít nejzajímavější momenty odpoledne:

Nepříjemný pád potkal ve druhém dostihu(proutky, II.kat.,3400m.) na posledním skoku Pavla Složila ml.  se Sabionem. Dvojice skončila po špatném odrazu v kotrmelcích a pro jezdce to znamenalo naštípnutou kost v oblasti kotníku a minimálně pro tyto dostihy konec ježdění. Pro trenéry naopak nutnost shánět náhradní jezdce na své svěřence.

Hned v následujícím dostihu - Červnové cross country Válečníka(I.kat.,3300m.) - tak musela trenérka Junková do sedla Medica angažovat ž. J. Myšku. Volba to byla úspěšná, Medic vyhrál jistě o 1 a 3/4 délky před Theophilosem. Třetí skončil loňský vítěz Poplerova memoriálu Tiara Man. Pavel Složil ml. se tedy bohužel mohl na svého potencionálního vítěze dívat jen z tribuny.

Více méně totožná situace se přihodila v dalších dvou dostizích ž. Jiřímu Kouskovi, který si zlomený kotník odnesl po pádu ze Sottoventa na Velkém anglickém skoku. V následujícím dostihu - II.kvalifikaci na VP (STCC, NL, 5800m.) - byl do sedla jeho Ange Guardiana angažován ž. M. Novák a i on dovedl svěřeného hnědáka do cíle vítězně. Cestou ustáli hrubou chybu na malém Taxisu a postarali se o sborové zaúpění tribun.

Za vítězným Ange Guardianem zůstal po boji o délku Sztorm, dále kvalifikaci splnili Vandual, Zarif, Mahony, Dulcar de Sivola, Delight My Fire a Tiep de L´Est.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové:

2. kvalifikace na Velkou pardubickou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.