• Offroad maraton v Janovicích - jak jej viděli....

offroad maratonPředposlední závod letošní série závodů Offroad Maraton v Janovicích nad Úslavou je již minulostí. V některých kategoriích je dobojováno a v posledním závodě mistři již pojedou jen pro radost.

24. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Vítězství v adventure race na EP v Turecku

canyoningČeské reprezentační týmy vybojovaly na EP v advnenture race v Turecku 1. a 4. místo.

Start a cíl na pobřeží Středozemního moře ve městě Gocek, plus přilehlé hory do 2400 m.n.m., velké převýšení, zima v horách, vedro u moře, několik pořadných bouřek, kroupy a super trať v divoké přírodě.

24. 10. 2012 | Rubrika: Extrémní sport

• Vendula Frintová 17. v Aucklandu

V. FrintováJedna z posledních triatlonových tajenek roku je vyřešena. O víkendu se v Aucklandu na Novém Zélandu konal finálový závod Světové triatlonové série, který rozhodl o titulech mistrů světa. Šampionem se stal třetí muž olympiády Jonathan Brownlee z Velké Británie, mezi ženami triumfovala stříbrná z Londýna Švédka Lisa Nordenová.

22. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

• OffROAD Maraton již zná letošní mistry

offroad maraton - ilustračníSedmé klání seriálu OffROAD Maraton 2012 se jelo uplynulý víkend v Janovicích nad Úhlavou. Závodníci si do sytosti užili převážně technickou a blátivou trať. Své zkušenosti a fyzickou přípravu nejlépe zúročil motorkář Daniel Galia z RD racing,
    který navzdory zdravotním problémům dojel absolutně první a již nyní má jistý letošní titul ve své kategorii Mistr Moto E1. Čtyřkolkář Martin Krejčík z Eurotrans racing získal svůj první letošní pohár, a to hned zlatý. Cílovou páskou navíc projel absolutně první.

18. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

• Byl jsem plný ibuprofenu, řekl Vabroušek...

ironmanŽelezný muž Petr Vabroušek potřinácté v řadě dokončil slavného havajského ironmana. Kvůli zranění ramene a zad ale do závodu startoval s velkou dávkou ibuprofenu v těle. I přesto porci 226 kilometrů v náročných podmínkách dokončil a v elitní světové konkurenci nakonec doběhl na 34. místě. Po závodě se vrátil domů, kde bude rehabilitovat a připravovat se na ironmana na Floridě, který ho čeká za čtyři týdny.

18. 10. 2012 | Rubrika: Triatlon

• VETTEL V KOREJI SLAVIL DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ

f1Pilot Red Bullu Sebastian Vettel vyhrál potřetí v řadě. Po triumfech v Singapuru a Japonsku zvítězil rovněž v Koreji a před posledními čtyřmi podniky sezony šampionát ještě více zdramatizoval. Vettel startoval z druhé pozice na superměkkých pneumatikách.  Druhým v cíli byl Mark Webber, který o vedení přišel už na startu. Vettel se díky svému čtvrtému vítězství v sezoně dostal do čela šampionátu. Třetí a čtvrté místo získalo Ferrari v pořadí Alonso, Massa. Italský tým se tak vyhoupl na druhé místo v Poháru konstruktérů.

16. 10. 2012 | Rubrika: Motorsport - okruhy