klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Někdy nelze vše ovlivnit

  TomečekCo se stalo?

  Pokud se někdy dostanete do těžkostí připomeňte si tuto radu. Vždy dejte do řešení problémů vše co dokážete. Mysl i tělo. Nacházejte cesty tam kde by Vás jinak ani nenapadly. Dělejte vše úplně na doraz. Zkuste myslet jinak. Pokud to vše uděláte a už více nelze, je jedno zda vyjdete jako vítěz a nebo poražený. . Udělali jste naprosto vše co bylo ve vašich silách a nemusíte si nic vyčítat. A ještě jedno je třeba mít na paměti. Konec není v polovině nebo na začátku. Konec je vždy až v cíli.

  31. 12. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Švarc plaval v dárcích a v nové sezoně chce uspět na mistrovství

  ilustračníČeský triatlonový reprezentant Přemysl Švarc během Vánoc čtyři dny jezdil po příbuzných a není divu, že tato mise mu přinesla hodně dárků. Radost měl zejména z věcí na sport, které by mu měly pomoci mimo jiné i k lepším výsledkům v nové sezoně.

  31. 12. 2012 | Rubrika: Triatlon

 • InstaForex Loprais Team se loučil!

  Loprais

  Končí skoro roční etapa příprav na nejtěžší soutěž světa DAKAR 2013. Opět jej hostí Jižní Amerika a startuje se až 5. ledna 2013 v hlavním městě Peru. Poprvé tak bude dakarská rally startovat v nejsušším městě světa v Limě.

  31. 12. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Poslední hodiny v Evropě

  Ve čtvrtek (27.12.) oficiálně odstartoval Africa Eco Race 2013. Startovní ceremoniál proběhl večer po rušném dni ve francouzském městě Saint Cyprian na břehu Středozemního moře. Celý den před startem byl ve znamení chaosu a zmateného pobíhání při shánění různých drobností, které jsou v danou chvíli na první pohled nepodstatné, ale nutné, až po kontrolu věcí, co jsou důležité. Ti z vás, co někdy zažili jakoukoliv administrativní a technickou přejímku, vědí, jak vypadá naprostý chaos. Kontrolují se potřebná oprávnění včetně platných víz do všech afrických zemí, které se závodem navštívíme. Je potřeba se mnohokrát podepsat na různé formuláře zahrnující souhlas s pravidly. Podepsat vyrozumění o rizicích, co nás čekají. Odevzdat vyplněné listy se zdravotním profilem. V neposlední řadě nafasovat přístroje pro navigaci a lokalizaci polohy, tak aby pořadatelé měli přehled o tom, kde se nacházejí vozy jednotlivých účastníků závodu. Zde stojí za zmínku způsob navigace v závodě. Posádky zá vodních vozů nemají přístup k informacím ze systému GPS. Navigace probíhá pomocí obrázkové knížky tzv. roadbooku. Později proberu způsob navigace detailněji.

  29. 12. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Do Dakaru v Senegalu! Kam také jinam?

  foto: LRTMinulost se nedá změnit a budoucnost vždy vyjde z přítomnosti. Zní to jednoduše? Jak pro koho. Každý den nacházím v této větě hlubší a hlubší smysl. Minulost je důležitá. To aby nedošlo k mýlce. Jen je potřeba ji znovu neprožívat, ale pohlížet na ni s respektem a z mnoha stran. Neuškodí se na ni někdy podívat i s „otevřenou pusou". Mezi takové „minulosti" patří závod Pařiž-Dakar. Nesetkal jsem se zatím s nikým, kdo by toto jméno neznal. Naopak. Skoro každý kluk a nejedna holka se jednou v životě zastavil nebo zastavila a třeba jen na chvilku se nechali unášet představou, jaké to je být v Africe. Ne v té turistické. V resortech u moře s „all inclusive". Myslím tím být na Sahaře. V opravdové Africe. Stovky kilometrů od obydlených míst. V nekonečných a vysokých dunách Mauretánie. Na kamenitých pláních Maroka. Blízko Alžíru, kde se kola závodních speciálů boří do měkkého písku. Obávat se solisek. Těch zrádných podmáčených míst, do kterých se dá zapadnout během pár metrů až po ka binu kamionu a není z nich vlastními silami úniku. Vidět Afriku takovou, jaká doopravdy je. Na jedné straně s nádhernou krajinou a na té druhé straně drsnou k životu. Sednout si do kabiny závodního speciálu nebo uchopit řidítka motocyklu. Mít radost jen z toho být zde. Užívat si každý okamžik závodu. Zažít To. Alespoň jednou!

  28. 12. 2012 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Snad se do nového roku moc nezakulatím, říká ironman Vabroušek

  VabroušekNejlepší český železný muž Petr Vabroušek si užívá konec roku s rodinou na horách. Trénink hodil během Vánoc za hlavu a doufá, že nepřibere nějaké to kilo navíc. V další sezoně už má jistou představu o závodním programu, ale finálová verze se ještě bude měnit. Zkušený triatlet tyto a další věci prozradil v rozhovoru.

  27. 12. 2012 | Rubrika: Triatlon

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.