klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Tomáš Tomeček v Africe má stříbro!

  AERAfrica Eco Race 2013 je v cíli. Ve společné kategorii osobních a nákladních automobilů obsadila posádka Tomáše Tomečka s Vojtou Morávkem nádherné třetí místo! V kategorii nákladní automobilů obsadili celkově druhé místo. 

  10. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Bonver Dakar Project zvládl také písečné peklo 4. Etapy

  Bonver Dakar ProjektJestli jsme včera psali, že 3. etapa byla náročná, co pak říci o etapě čtvrté? Když byla mnohokrát drsnější… Takový už ale Dakar je a pro fanoušky nového seskupení týmů Czech Dakar Team a KM Racing nazvané Bonver Dakar Project je dobrou zprávou, že všichni etapu dojeli. Jakkoli leckteří s vážnými starostmi.

  9. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Loprais i s technickými problémy stále v čele

  LopraisNa začátku závodu střídá obtížná etapa obtížnější. V této etapě si loni vylámala zuby nejedna posádka. Náročnost trasy rozprostřené v poušti ve čtvrtém dni ještě graduje. Během nejdůležitější etapy prvního týdne soutěžící museli absolvovat extrémně náročný dvoukilometrový sráz, který je zřejmě dokonce těžší než proslulý dakarský sjezd písečného kopce do Iquiqe v Chille z deváté etapy DAKARu 2012.

  9. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Zrušení úvodního závodu MČR v motoskijöringu

  motoskijoringV sobotu, 12. ledna 2013 se měl dle kalendáře Mistrovství ČR v motoskijöringu uskutečnit úvodní závod tohoto šestidílného seriálu v Želči na Táborsku, která již před dvěma roky tento seriál hostila. Hlavní pořadatel závodu MOTOSPORT CHÝNOV ve spolupráci s obcí Želeč se však z důvodu nepřízně počasí rozhodl již s týdenním předstihem tento závod odvolat.

  8. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - motocykly

 • Vyrovnaná třetí etapa a stále celkově stříbrní

  LopraisPrincezna s Alešem, Sergem a Radimem vyrazila včera do třetí etapy Dakaru v plné parádě a ostrém tempu. Aleš se včera necítil úplně dobře, již po druhé etapě si stěžoval na bolest hlavy, která samozřejmě může znamenat snížení koncentrace. Hned po startu na všechny čekal 80 -ti kilometrový úsek s vysokými dunami, který se svou obtížností vyrovnal celé etapě druhé. Po této části v žádném případě měřený úsek nekončí, ale naopak se dost zrychluje. Následují dlouhé průjezdy krajinou a písečnými pláněmi. Hlavně u cíle, v posledních desítkách kilometrů, bylo zapotřebí koncentraci nejvíce udržet. Poté teprve posádka doráží do města Nazca.

  8. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Tomáš Tomeček v Africe zatím sedmý!

  T. TomečekPo dnešní etapě přijel Tomáš s Vojtou v docela dobré náladě. Hned se s námi dělí o zážitky. Etapa byla celá dunová a muselo se na mnoha místech několikrát najíždět a hledat cestu, jak překonat ty nejzrádnější písky. Na několika místech bylo obtížné najít stopu, protože zvolili jinou cestu než ostatní. Nijak však nebloudili. Jediný problém byl při seskoku z jedné duny, kdy Tatra setrvačností narazila do strmého svahu následujícího pískového kopce. Výsledkem byl ohnutý přední nárazník. Je to však jen kosmetická vada a narovnání nárazníku zpět do původní polohy je hned v bivaku vykonáno opatrným najetím ke kmeni jediného silnějšího stromu široko daleko. Dnešní etapa byla nejdelší a oficiálně prý nejobtížnější z letošního ročníku, Vojtovi se zdála těžší ta včerejší. Tomáš se jen při těchto slovech usmíval.

  8. 1. 2013 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.