• VETTELOVY TŘI VÍTĚZNÉ ZASTÁVKY V BOXECH V BAHRAJNU

F1Úřadující světový šampion Sebastian Vettel využil strategie tří zastávek v boxech a zvítězil ve Velké ceně Bahrajnu, čímž zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí na deset bodů. Vettel startoval z druhé pozice na středně tvrdých pneumatikách, načež absolvoval dva stinty na tvrdé směsi. V cíli měl náskok přes devět sekund. Jednalo se o Vettelovo osmadvacáté vítězství v kariéře.

23. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Mám natrénováno. Snad to prodám v závodě

KrejčováPetra Krejčová je součástí české výpravy, která v pátek ráno vyrazila na mistrovství Evropy v duatlonu. To se o víkendu koná v nizozemském Horstu. Jihočeská závodnice byla nominována místo nemocné Heleny Erbenové a přiznala, že když se o možnosti reprezentovat dozvěděla, s rozhodnutím neváhala ani minutu. Okamžitě kývla. Reprezentace je pro ni otázkou cti.

20. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

• V BAHRAJNU PŘIJDOU KE SLOVU NEJTVRDŠÍ SMĚSI PNEU

F1Pouze týden po Velké ceně Číny se formule 1 přesouvá do Bahrajnu. Pro závod na tomto ostrovním státě Pirelli nominovalo tvrdou směs P Zero Oranžová a středně tvrdé pneumatiky P Zero Bílá. Bahrajnský okruh se vyznačuje vysokými teplotami vzduchu i trati. Asfalt je zde navíc často zašpiněn pískem z okolních pouští. Šakir je rychlá a zároveň i technicky náročná závodní dráha. I díky tomu se jednalo před návratem Pirelli do formule 1 o ideální místo pro testování.

19. 4. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Jablonec hostí předposlední závod Českého poháru v aquatlonu

aquatonV sobotu 20. dubna se v Jablonci nad Nisou koná pátý díl seriálu Českého poháru v aquatlonu. Závod s názvem Skupina ČEZ ČP v AQUATLONU Jablonec nad Nisou 2013 je předposledním dějstvím v prestižním seriálu a je určen pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin.

18. 4. 2013 | Rubrika: Triatlon

• V depu mi dali cizí přilbu, pak přišel defekt

ironmanPetr Vabroušek skončil o víkendu na ironmanu v Jihoafrické republice v Port Elizabeth na 13. místě a byl poměrně zklamaný. Mluvil dokonce o nejhorším výsledku za posledních několik let. Zároveň ale prozradil, že štěstí mu v tomto závodě zkrátka nepřálo. Pochválil však výkon slovenského kamaráda Karola Džalaje (9. místo) a vyzdvihl i parádní třetí místo Češky žijící v JAR Lucie Reed-Zelenkové.

• Vabroušek na ironmanu v JAR skončil třináctý

VabroušekVabroušek zvládl 3,8 kilometru náročného plavání v oceánu za necelých 58 minut, 180 kilometrů na kole ujel za 4:57:13 a závěrečný běžecký maraton pokořil časem 3:03:20. V konečném účtování z toho bylo třinácté místo. Vyhrál Švýcar Ronnie Schildknecht před Francouzem Cyrilem Viennotem. Jako třetí v celkovém pořadí doběhl Bas Diederen z Nizozemí.