• ROSBERG VÍTĚZÍ V AKCÍ NABITÉ VELKÉ CENĚ MONAKA

MonakoNico Rosberg získal pro sebe a tým Mercedes první vítězství v sezoně. Na druhém místě dojel Sebastian Vettel z Red Bullu, který tak navýšil náskok v čele šampionátu. Rosberg byl v čele od začátku do konce. Startoval na superměkké směsi P Zero Červená a v době, kdy se jelo za zpomalovacím vozem, přezul na měkké pneumatiky P Zero Žlutá. Nehoda, ke které došlo ve 45. kole, si vyžádala vyvěšení červených vlajek. Dle současných pravidel tak bylo jezdcům v době, kdy byl závod přerušen, umožněno přezout na čerstvou sadu pneumatik. Rosberg do cíle dojel na superměkkých pneumatikách a první místo si udržel i po další fázi za safety carem, která přišla patnáct kol před koncem.

27. 5. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• GENERALI SURVIVAL 2013

GENERALI SURVIVAL 201314. – 16. června 2013  - 12. ročník přírodního víceboje dvojic. Nejde o to, kolik vozíčkářů závod nastoupí. Ti, co nastoupí, budou chtít vyhrát stejně urputně jako ti, co poběží po svých.
    Středisko AMU v Poněšicích u Hluboké nad Vltavou vodácký areál v Českém Vrbném okolí Českých Budějovic.

24. 5. 2013 | Rubrika: Extrémní sport

• Trio českých olympioniků míří do Brna

ŠvarcÚčastníci olympiády v Londýně Přemysl Švarc, Radka Vodičková a Vendula Frintová budou největšími hvězdami a největšími favority na vítězství v závodě 21. EKOL SUPERPRESTIGE 2013, který se koná v sobotu 25. května v Brně. Tradiční závod spadající do Českého poháru v olympijském triatlonu je zároveň mistrovstvím republiky na tratích sprint triatlonu a vítězové se stanou národními šampiony. Mimo to má závod statut Evropského poháru juniorů.

23. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon

• V MONAKU SE POJEDE NA MĚKKÝCH A SUPERMĚKKÝCH PNEUMATIKÁCH

F1Monako, šestý závod sezony. Také letos sem Pirelli přivezlo měkké a superměkké pneumatiky. Podle čeho se vlastně Pirelli rozhoduje při výběru směsí pro každý závod? Dodavatel pneumatik musí vzít v úvahu čtyři klíčové faktory, které ovlivňují míru namáhání pneumatiky a její následné opotřebování.

23. 5. 2013 | Rubrika: Motorsport - okruhy

• Zašitý triatlet Švarc bojoval jako lev

ŠvarcPád na kole, tržná rána v obličeji, nemocnice, šití a tři stehy. To byla sobota českého triatlonového reprezentanta Přemysla Švarce v závodě City Triathlon Bratislava. V neděli se pak i se zraněním postavil na start hlavního závodu, který byl úvodním podnikem Českého poháru v olympijském triatlonu a skončil druhý. Po vyhlášení vítězů si všiml, že jeho pohár je určen pro kategorii žen. „Když se daří, tak se daří," komentoval s úsměvem triatlonový víkend na Slovensku.

21. 5. 2013 | Rubrika: Triatlon

• MCDOWELL TRIUMFOVAL NA VOLVO WORLD MATCH PLAY CHAMPIONSHIP

Graeme McDowellJak se očekávalo, ve finále 48. turnajeVolvo World Match Play Championship na překrásném hřišti Thracian Cliffs ukázali jeho účastníci, Greame McDowell a Thongchai Jaidee, to nejlepší ze svého umění v krátké hře. A to už od první jamky, kde Jaidee skončil v bunkeru a nádherným up-and-downem zpět na green dokázal získat polovinu poté, co McDowell zahrál par.