klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Africa Eco Race 2014 - Mauretánie – Chami

  AfrikaZávod jako Africa Race nelze pořádat bez podpory místních vlád . Obě země jak Maroko tak Mauretánie jsou více či méně maskované vojenské státy, i když Maroko je oficiálně království a Mauretánie prezidentská republika. Zde v Mauretánii je přítomnost vojáků vidět na každém kroku. Zvýšeno o ten fakt, že celý závod je pod jejich dohledem. Povětšinou se pohybují v povzdálí, ale vědí o nás. Ráno jsme jeli před závodníky k dunám a čekali než odstartují a přijedou. Jen co jsme zastavili o pár kilometrů dále, se na horizontu objevilo vojenské auto. Dalekohledem jsme byli zkontrolování a vojáci opět někam odjeli. Vědí o nás. S ohledem na současný stav závodu, odehrávající se pouze na západ od města Atar, jsem se včera zajímal o to zda na východě je opravdu tak nebezpečná situace. Prý Mauretánské úřady tvrdí, že situace na východě území je pod jejich kontrolou a je bezpečná, ale franzouszká vláda má oblast na východ od Ataru označenou jako „red zone". Tedy místo se zvýšenou mírou riz ika. Pro to je tedy závod v místech kde dnes je. Ptal jsem se pořadatelů zcela zištně. Dnes etapa končí ve městě Akjut. Do „hraničního" Ataru je to něco kolem dvě stě dalších kilometrů, ale kousek pod ním je jeden z přírodních světových úkazů, které stoji za to vidět. V horách pod Atarem je veliký vychladlý vulkán s nádhernou okolní scenérií. Bohužel nám tam cesta nebyla pořadateli doporučena. Museli by řešili nás výjezd mimo ohraničenou oblast a bylo by z toho zbytečně moc komunikace. Škoda, zítra etapa začíná a končí v okolí bivaku a přes den se takový výlet přímo vybízel.

  8. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Druhá etapa Dakaru prověřila soutěžící

  Čtyři stovky kilometrů speciálního úseku poblíž argentinského San Rafael podle očekávání dál míchalo pořadím Rallye Dakar, bohužel ne tak, jak by si KM Racing Team a Loprais Team přáli.

   

  7. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Africa Eco Race 2014 odstartovala!

  AfricaMauretánie je jedna z nejchudších zemí světa. Je pro to mnoho důvodů. Nepřísluší mi soudit zda je to místní politikou, necitlivým rozdělením hranic v nedávné minulosti nebo nedostatkem surovin pro export. Prostě to tak je a bohužel to za těch pár dní co jsme zde ani nepochopíme, ani nezměníme. Na podobné téma jsem včera večer jsem hovořil s Manfredem Krissem, bývalým dakarským závodníkem, který s Renem  Metgem pořádá Africa Race. Mluvili jsme o tom jak se změnilo vnímání Afriky za posledních pár let. Kontinent, který býval exotický se v myslích lidí přetvořil  na místo, kam je neradno jezdit protože se zde válčí. Situace v Sýrii asi hovoří sama za vše. Důležité je vědět, že pro Maroko tato příměra neplatí a současně i v Mauretánii mají tyto závody velkou prioritu a jsou vítány. Maroko je turistická destinace, které se problémy severní Afriky minulých let vyhnuly a mohu říci, že je zde bezpečno i pro normálního turistu. Mauretánie je pro nás vnímána jako neznámá země. Není ani divu. Už po pár kilometrech zjistíte, že jste v naprosto jiném světe. Sever Mauretánie je osídlen jen velmi sporadicky. Na hotely, vesnice nebo aglomerace zapomeňte rovnou. Ty tu nejsou. Jen roztroušené osady, které jsou tvořeny chýšemi z polorozpadlých dřevěných a oplechovaných dílů. Muži chodí oblečeni do splývavých hábitů ponejvíce modré nebo bílé barvy. Jediné betonové budovy jsou povětšinou mešity s ampliony vysílající do okolí zprávu o tom, že Alláh je veliký a to v celkem pravidelném rytmu.

  7. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Dakar slavnostně odstartoval

  DakarTéměř jeden milion diváků okolo trasy konvoje Rallye Dakar 2014 sledoval slavnostní startovní ceremoniál. Posádky kamionů přijely k rampě až ve večerních hodinách a formálně tak vstoupily do 36. ročníku soutěže. Ještě za světla ovšem vyjela na startovní rampu buggy MD Optimus s číslem 379  s Josefem Macháčkem a Vlastíkem Tošenovským. "Atmosféra je tu báječná, cítíme se skvěle. Už jsme přijati na Dakar a od zítřka půjdeme do toho! Je to paráda," rozjímal Macháček před startem. 

  6. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Rallye Dakar před nedělním startem

  V Argentinském Rosariu jsou již připraveni na start letošního Dakaru všichni členové INSTAFOREX LOPRAIS TEAM i KM Racing teamu. Nejprve vyjedou v sobotu pozdě večer společně se všemi účastníky při slavnostní startovním ceremoniálu na pódium, v neděli na cestě do San Luis ochutnají první porci závodních kilometrů. 

  4. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • KM Racing tým se připravuje na start Dakaru

  dakar14Celý KM Racing tým již dorazil na místo konání startu největší dálkové rally na světe Dakar rally 2014. Jako každý rok bude jeho součásti i press car jehož posádka se s vámi podělili o informace, fotky a videa z průběhu celého závodu.

  3. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.