klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Petr Lusk po roce znovu vítězem fotografické soutěže Zlaté oko

  P. LuskJen pár hodin po návratu z Rallye Dakar, kde jako týmový fotograf doprovázel tým KM Racing a pořídil další spoustu nezapomenutelných snímků, převzal Petr Lusk opět prestižní ocenění Zlaté oko 2014 za nejkrásnější motoristickou fotografii roku 2013. V devítileté historii soutěže, která jako obvykle doprovází předávání Zlatých volantů, je Petr teprve druhým českým fotografem, který dokázal prvenství v této anketě obhájit.

  26. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • European Hill Climb Championship pojede ve Šternberku i letos

  SvobodaEvropské mistrovství závodů do vrchu pojede opět i v Česku, oblíbené Ecce Homo Šternberk v kalendáři nechybí ani letos a nový FIA Hill Climb Masters se chystá na první ročník do Luxemburska.

  26. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Evropský pohár cestovních vozů startuje v Le Castellet

  foto FIA ETCCLoni jsme viděli ETCC v Brně a úspěšný pohár cestovních vozů, ve kterém zvítězil Petr Fulín se k nám do Brna letos nepodívá. Petr Fulín loni zaslouženě zvítězil v Evropském poháru cestovních vozů s BMW 320si E90 S2000. Některá média si trochu spletla tento pohár cestovních vozů s Mistrovstvím Evropy, ale FIA vypisuje zatím jen pohár určený dvoulitrům a vozům S1600. Tak tomu bude i letos.

  23. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Český pohár v zimním triatlonu odstartuje v Jablonci

  zimní triatlonV sobotu 25. ledna odstartuje v Jablonci nad Nisou v areálu Břízky Český pohár v zimním triatlonu. První zastávkou měl být už o minulém víkendu jihočeský Vimperk, ale kvůli nedostatku sněhu se termín tradičního sportovního klání přesunul na březen. Ani v Jablonci nejsou sněhové podmínky ideální, takže se závod pojede jako duatlon.

  23. 1. 2014 | Rubrika: Triatlon

 • Loprais zakončil Dakar etapovým zlatem!

  foto: ChytkaPo pátečním kolapsu, kdy prasklá hadice kompresoru vzala Aleši Lopraisovi v předposlední etapě letošního Dakaru naději na celkové umístění mezi prvními třemi, přišla v sobotu v posledním měření sil náplast v podobě druhého etapového zlata! Celý tým ukázal nezdolného ducha. Všichni bojovali, i když šance na lepší výsledek byla vzdálená. Mechanici předvedli skvělou práci, Královna 69 prošla před posledním měřeným testem důkladným servisem a odměna se dostavila.

  20. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Loprais opět bojuje s technikou

  foto: ChytkaV předposlední etapě letošního Dakaru z El Salvadoru do La Sereny šlo o hodně - byla to vlastně poslední příležitost, jak ještě nahnat nějaký čas k dobru a vylepšit si svou pozici v celkovém hodnocení. A v dunách Atacamy číhal i strašák v podobě možné ztráty...
  Aleš Loprais chtěl bojovat, rozjel se výborně. Na prvním mezičase byl druhý, na druhém dokonce první, na třetím klesl na třetí pozici. Na čtvrtém waypointu byla Královna 69 čtvrtá se ztrátou minuty a 39 vteřin. Ovšem čekání u pátého mezičasu, než se objeví vůz s číslem 504, bylo bohužel téměř nekonečné. Trvalo více než dvě hodiny... Přibližně v polovině měřeného úseku totiž musel Aleš Loprais zastavit kvůli technické závadě. Posádka se hned vrhla do práce, pomáhala i posádka Jana Tománka z Tatry s číslem 519. Prasklá hadice od kompresoru ale dala všem zabrat. Oprava na trati se sice nakonec zdařila, ale bohužel znamenala propad ve výsledkové listině.

  18. 1. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.