klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Hyveco zvyšuje náskok

  námořní rallyČeská námořní rallye měla ve třetí etapě na pořadu dvě rozjížďky. Nejprve navigační, druhou rozjížďkou pak byl karusel. Průběh navigační rozjížďky byl velmi nepřehledný. Vítr vál slabý do 10 uzlů. Taktika jednotlivých týmů byla různá, pořadí bylo možné zjistit jen při průjezdu kolem otočných bodů.  Hned na prvním otočném bodě šel do čela brněnský tým Hyveco OHL ŽS Jana Hykrdy. Své vedení si pojistil na druhém úseku a dokázal si i poradit ve složitém labyrintu mezi ostrovy na cestě do cíle a zaslouženě zvítězil. O druhé místo byl sveden dramatický souboj. Před druhým otočným bodem se dostal na stříbrnou příčku tým The Zeitung Jana Daňka. Pozici však nedokázal před cílem uhájit a nakonec se musel spokojit s místem třetím. Pro stříbro si dojel zlepšující se tým SPG Pavla Sehnala.

  8. 10. 2014 | Rubrika: Voda a jachting

 • Praga organizuje vlastní závodní sérii – R1 Endurance Cup

   

  Legendární Česká automobilka Praga si v poslední době získala pozornost nejen díky své produkci závodních motokár a úspěchů na nich dosažených, ale především díky svému novému závodním prototypu Praga R1. Originální platforma rychlého závodního vozu s nízkými provozními náklady se příští rok předvede v podobě vlastní závodní série – R1 Endurance Cup.

  8. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Po prvním dnu vede Českou námořní rallye Brňan Hykrda

  Námořní rallyPosádka obhájce prvenství kapitána Jana Hykrdy z Brna je po prvním dnu  Elan 350 v čele průběžné klasifikace třídy v České námořní rallye v Chorvatsku. Hykrda vyhrál první rozjížďku, druhá se stala kořiští loni stříbrného Jana Daňka z Prahy. Hykrda dojel na druhém místě.

  7. 10. 2014 | Rubrika: Voda a jachting

 • Dvacátý Free Litovel Bobr Cup vyhrál tým Trek

  Bobr CupKrásné počasí, silná konkurence, 252 týmů na startu a vítězství týmu Trek ve složení Pavel Kubričan (běh), Jan Škarnitzl (MTB) a Karel Slepica(kajak), to jsou suchá fakta jubilejního mistrovství ČR v extrémním závodě tříčlenných štafet. Za suchými fakty se však skrývá celkem košaté pozadí. Poprvé ve dvacetileté historii se výsledky měnily po skončení závodu. Na zkrácení tratě bikerů, původně prvních tří týmů, podali protest další závodníci, kteří se umístili v dalším pořadí. Organizátoři i jury protest řešili zhruba tři hodiny a výsledkem bylo připočtení dvouminutové penalizace týmům Ford Opava net (Hübl, Hudeček, Mrůzek) CEPro team (Jan Kohout, Dominik Buksa, Richard Hála) a Neumed (Vojtěch Schneider, Jiří Daněk, Adam Neubert). 

  7. 10. 2014 | Rubrika: Extrémní sport

 • Martin Prokop nakonec v top 10 Rallye de France

  ProkopDo posledního dne Rallye de France vstupovala posádka Jipocar Czech National Teamu z jedenáctého místa celkové klasifikace. Rozestupy před i za ní nenaznačovaly za standardního průběhu čtyř nedělních rychlostních zkoušek možnost polepšit si do bodované top 10 a ani ze zadu Martina Prokopa s Janem Tománkem nedotahoval nikdo, kdo by jejich pozici ohrozil.

  7. 10. 2014 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.