klusaci_2.jpgklusaci.jpgKolesa.jpg

 • Martin Prokop na startu Dakaru 2016

  Martin ProkopPilot Jipocar Czech National Teamu, jediný pravidelný český účastník Mistrovství světa v rally, jenž rovněž drží nejlepší výsledek českého jezdce v jeho historii, stojí před novou výzvou v jeho profesionální motoristické kariéře. Nabídku na start ve špičkovém týmu podporovaném samotnou továrnou Toyota nemohl odmítnout a tak se druhého ledna 2016 postaví na start legendárního Dakaru po boku dalších pilotů, kteří prošli seriálem WRC – Hirvonena, Loeba, Sainze a nebo celoživotního oblíbeného soupeře z rychlostních zkoušek rally, Katařana Al Atiiy.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Sedmý závod seriálu OffROAD Maraton se jede v Ostravě

  offroad maratonSedmý závod seriálu OffROAD Maraton se před listopadovým finále přesouvá na Moravu do Ostravy – Mariánských hor. Za chemičkou BorsodChem se v sobotu 17. října motorkáři a čtyřkolkáři utkají ve tříhodinovce, auta v pětihodinovce. Klání se jede pod křídly domácího WINGS teamu, který připravil přes čtyři kilometry dlouhou a rychlou trať. Tým navíc slaví deset let závodění. Proto již v pátek 16. října odstartuje v depu party spojenou s besedou o africké Intercontinental Rally, kterou několikrát absolvoval.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Mistrovství ČR v námořním jachtingu

  foto: M. BarnetováMistrovství České republiky v námořním jachtingu aneb 19. Česká námořní rallye odstartuje již v neděli 18. 10. z chorvatské mariny Hrdina na Murteru.

  16. 10. 2015 | Rubrika: Voda a jachting

 • FIA truck má dobojováno, titul slaví Kiss!

  truck ilustračníPoslední závod FIA Truck Racing Championship se jel na známé francouzské trati na okruhu Buggati v Le Mans, který hostil také finále francouzských mistrů a velmi pěknou show nablískaných trucků při exhibičních jízdách. Je to takové malé defilé jinak úžasné sezóny, která svůj velký závod absolvovala na okruhu v Mostě, kde přilákala do ochozů velmi početnou diváckou equipu, tedy 90tis. lidí.

  13. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - okruhy

 • Aleš se rozloučil s Rally Oil Libya Maroc vítězstvím v 5. etapě


  "Etapa začala skvěle. Letěl jsem pouze s jediným předsevzetím a to vyhrát. Po 20 km jsem bohužel trefil větev. Okno na štěstí vydrželo celé, ale dívat se přes četné praskliny bylo místy velmi nepříjemné. Nestáhli jsme sice potřebný čas pro posun v celkovém hodnocení, ale na v pořadí třetí etapové vítězství to stačilo. Rally Oil Libya Maroc hodnotím velmi pozitivně. Je to pro nás letos druhý nejnáročnější maratonský event. Tým fungoval skvěle a premiéra s novým Torpédem 69 se více než vydařila. Iveco mne velice překvapilo." Tak hodnotil třetí etapové a celkové druhé místo český pilot Aleš Loprais.

  10. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

 • Aleš Loprais na Rally Oil Libya Maroc 2015

  Rozbité čelní sklo, prasklá listová pera na zadní nápravě ani problémy s pneumatikami nedokázaly ve třetí etapě zabrzdit posádku kamionu Iveco Aleše Lopraise. Druhé etapové vítězství posunulo českého jezdce na průběžné 2. místo mezi kamiony. "Byla to velmi výživná etapa a měli jsme veliké štěstí, že jsme ji vůbec dojeli a ještě k tomu vyhráli," konstatoval Aleš Loprais.

  9. 10. 2015 | Rubrika: Motorsport - Offroad a rally

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.