• Na Cream Bike Čeladná dominoval olympionik Jaroslav Kulhavý

Cream Bike ČeladnáCyklističtí nadšenci se po roce opět sjeli do Čeladné, kde se na start oblíbeného závodu Cream Bike Čeladná 2016 i přes nepřízeň počasí postavilo 700 účastníků všech věkových kategorií. V hlavním závodě na 55 km zvítězil letošní stříbrný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý. Nejen jemu vytvořilo skvělou atmosféru 500 přítomných diváků.

21. 9. 2016 | Rubrika: Cyklistika

• Daniel Bína skončil na Paralympiádě na 13. místě

Foto Richard Langdon/World SailingV sobotu 17. září skončila v Riu de Janeiru paralympijská regata. Poprvé v historii se jí účastnil český jachtař. Byl jím Daniel Bína, který závodil ve třídě 2.4m2.

19. 9. 2016 | Rubrika: Voda a jachting

• Extrémní horský duatlon KOUTYMAN vyhráli Bednarský a Novotná

Koutyman 2016V sobotu 17.9.2016 se konal v Koutech nad Desnou 4.ročník závodu v extrémním duatlonu s názvem Koutyman. Závod, který je součástí Českého poháru v terénním triatlonu se jel na vzdálenostech 3.5km běhu, 30km cyklistiky a 9km běhu. Z vítězství se radovali Vojtěch Bednarský a Martina Novotná.

19. 9. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Jihlava 2016 - Mistrovství ČR a Německa v TruckTrialu

Truck TrialŠestý závod sezóny 2016 se opět koná na tankodromu Pístov u Jihlavy, ve dnech 24. a 25. 9 2016.

18. 9. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?

• V mexickém Cozumelu se bojovalo o Mistra světa

ZimovjanováV závodě K23 mužů jsme měli dva reprezentanty. Naděje na dobrý výsledek skončily pro Jiřího Kaluse už během plavecké části, kdy v zápalu boje dostal od soupeře pěstí, ztratil brýle a kontaktní čočku. Následně minul bojku, a tak byl v cíli diskvalifikován.  Plavání se naopak povedlo Františku Linduškovi. Fanda se po plavecké části pohyboval v druhé skupině se ztrátou dvaceti vteřin na čelo závodu. Během úvodních dvou cyklistických okruhů zvládla stíhací skupinka náskok smazat a o konečném pořadí se tak rozhodovalo až v běžecké části. I přes pozdní čas startu panovaly v Cozumelu vysoké teploty. ”Díky posunutí startu nebyl běh takové peklo, ale stále bylo vedro. Plavání bylo dobré, na kole jsem se vařil a běh jsem se snažil nepřepálit, abych zůstal ve hře alespoň o první půlku startovního pole," okomentoval své 29.místo František Linduška.

18. 9. 2016 | Rubrika: Triatlon

• Závodníci se těší na parádní souboje v písku

foto: J. Jonᚊestý díl OffROAD Maratonu se jede tuto sobotu 17. září v pískovně v Drnovicích. Jde o jediné klání seriálu, kde si všichni závodníci pořádně užijí i písečné souboje. Motorkáři a čtyřkolkáři pojedou tři hodiny, automobilové posádky pět hodin. Na své si přijdou i děti, mladší a starší junioři. Vzhledem k bodové vyrovnanosti v mnohých kategoriích a atraktivnímu prostředí se mají diváci nač těšit. Snad i s trochou deště, který by byl po prašných závodech příjemných zpestřením.

16. 9. 2016 | Rubrika: Kam za sportem?